| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Noob Tricks 2 – Nagem & Crampage

permalink

17. 7. 2005, Virgo47

Po siedmych dňoch je tu opäť noob tricks. Chvíľu som uvažoval, že ich vypustím už v stredu, lebo mám pripravených viac obrázkov, ale napokon som si uvedomil, že by som sa takto ozaj rýchlo vystrieľal. Takže Noob tricks budú odteraz len nedeľnou pochúťkou. :-) Aj tak čoskoro zistíte, že sa vlastne opakujem. Môžete si myslieť, že už nie ste noob, a teda to nemáte prečo čítať, čo vám odopiera právo tieto výtvory kritizovať. :-))) Dnes sa pozrieme na dve mapy: DM-1on1-Nagem (mapa označená ako duelová, hoci vraj je lepšia pre troch hráčov :-)) a DM-Crampage (mapa neoznačená ako duelová, ale stavaná na duely :-)). Obe odporúčam. :-)

Dnes začneme zvoľna niečím jednoduchým. V strednej miestnosti na Crampage môžete vyskočiť na plošinu s flakom klasickým double jumpom. Na akékoľvek miesto, kam sa dostanete 2J, sa môžete dostať aj s pomocou WDJ (samozrejme prdtým naskočíte na nejakú blízku stenu). Keď skáčte niekam 2J, je vhodné odraziť sa dostatočne skoro, aby pohyb nebol zaseknutý o hranu plošiny, keď ešte nemáte potrebnú výšku. Pri 2J ste relatívne ľahkou obeťou, ak sa niekde zaseknete, je to o to lepšie pre súpera. WDJ je naproti tomu prudký pohyb, hoci ak hráte s dobrými hráčmi, viete, že aj v ňom vás vedia pristihnúť a bez problémov trafiť. :-) Ale je to ťažšie, môže to byť rýchlejšie, je to elegantnejšie. Táto rada sa dá aplikovať prakticky všade, kde máte vhodnú stenu. WDJ vždy prekoná v parametroch 2J, akurát na neho treba mať viac miesta. Nie je nutné vždy robiť obchádzku okolo steny len kvôli tomu, aby ste nahradili 2J za WDJ, ale hodí sa praktizovať tento pohyb, aby sa vám dostal do krvy.

No a tu máme WDJ v praxi. Keď som videl tie vialy nad malým štítom, tušil som, že tam nie sú len tak na ozdobu. Ešte stále nemám ten Unreal zrak, ktorý mi hneď napovie, čo sa dá na danom mieste urobiť, a tak mi trvalo hodnú chvíľu, než mi došlo, ktorá stena je dostatočne blízko. :-) Zvoľte si dostatočne ostrý uhol medzi smerom behu a stenou (myslím, že aj takmer rovnobežne by to malo vyjsť). Rozbehnite sa, vyskočte tak, aby ste boli na vrchole skoku pri stene a odrazte sa doprava. Po chvíli trénovania vám to pôjde na každý pokus.

Krásna mapa Nagem zaiste poskytuje viac skokov (rôzne vysuté plošiny, liftjump), ale ja sa tu teraz sústredím na jediné miesto. Sú tu dosky opreté o stenu tak, že nie je problém spraviť DJ. WDJ, ktorý je vyznačený červenou, je už ale iné kafe. Narovinu poviem, že ho sám spravím tak raz z desiatich pokusov. Treba naskočiť niekam k ľavej zárubni dverí, dobre sa otočiť ku stene (nie príliš, aby ste mohli uskočiť od steny, a nie veľmi málo, aby ste neodleteli inde) a spraviť WDJ, po ktorom nasleduje dobrý air control, aby ste trafili dosky. Problémom tohto miesta sú proste uhly. Všetko, čo tu robíte sa blíži hraničným uhlom, na dosky naskakujete pod výrazným uhlom. V praxi je lepšie vyskočiť bežným DJ z behu, ale ak si chcete toto vyskúšať, hurá do toho. Myslím, že tréning takýchto miest vám na cite pri ovládaní môže len pridať.
Veľmi nepríjemné sú schody pod dverami, ktoré vám občas budú prekážať pri naskakovaní na stenu, ale s tým si už nejak poradíte, hm? :-)

Toto je pohľad priamo dole a s jeho pomocou spravíte vyššie popísaný WDJ kedykoľvek. Výhoda postavy je, že sa neotáča samovoľne bez ohľadu na to, či do niečoho narazí. To znamená, že keď nájdete vhodný uhol medzi otočením a stenou, tento sa nezmení, aj keď budete pobehovať akokoľvek (kým neotočíte pohľad samozrejme). Ku stene sa postavte tak, aby pohyb doprava narážal na zárubňu. Teraz len vyskočte a na vrchole skoku spravte WDJ doľava. Ak narazíte na dosky, treba uhol medzi dolnou hranou obrazovky a stenou zväčšiť (otočiť sa viac doľava). Ak dosky preletíte, ale nevyhodí vás to hore, treba uhol zmenšiť (otočiť sa doprava).
Screenshot je spravený po úspešnom WDJ hore a zbehnutí dole bez otáčania postavy.

seriál Noob Tricks


Be RED or BLUE – 47'll kill you!