| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Noob Tricks 7 – DM-1on1-Solitude

permalink

18. 9. 2005, Virgo47, M|3P_47

Vitajte u siedmeho pokračovania Noob Tricks, ktoré akýmsi zázrakom vychádzajú tak, ako bývalo zvykom – v nedeľu. :-) Obvykle sa v NT zaoberáme retail mapami, čo má svoj dobrý dôvod – má ich každý. :-) Ale niekedy sa treba pozrieť aj na niečo iné. A tak sa dnes pozrieme na custom mapu navrhovanú pre profi hranie: DM-1on1-Solitude. Okrem toho, že v NT poskakujeme, hodí sa sem tam predstaviť si nejakú peknú a dobrú mapu. (Update 1. 12. 2005: Zháňajte už radšej rovno Solitude-FE, nová vyladená verzia.)

Na dnešných NT má svoj podiel aj M|3P, nakoľko on mi načrtol pár skokov – a tak vlastne NT z tejto mapy vznikli. Ja som popridával rôzne lahôdky (o niektorých sa T2A zmienil vo svojom review na Insite). O Solitude sme hovorili v našom Ako sa nám hralo (tam je aj DL, aj review).

No a začneme zvoľna. Červený skok je pekný WDJ od stĺpu (napriek malej ploche to nie je o nič ťažšie ako bežná stena). WDJ vás krásne donesie presne na a50 (isto už viete, čo to je air control :-)). Odtiaľ môžeme pokračovať zeleným skokom, čo je štandardný slope dodge jump. Len miesto dosky tu máte potrubie. Podobným DJ sa nejak môžete dostať na ďalšie rúry, odkiaľ vedie oranžový skok (výnimočne som použil oranžovú z 47 farieb :-)). Po naskočení na stenu sa pomocou WDJ dostanete k štyrom vialom.
Táto časť skokov okolo a50 bola určená na zahriatie. To pravé potešenie každého masochistického nooba prichádza ešte len na ďalšom obrázku. :-)))

Dostať sa k a100 v zásade nie je žiadny problém. Okrem rampy, ktorá je mimo obrázok vľavo (navyše za stenou), či potrubia, ktoré je tiež vľavo mimo obrázku (dva 2J to istia), môžete opäť využiť sklonené potrubie. Toto je evidentne originálna charakteristická črta tejto mapy.
Červený skok je bežný slope DJ. Opäť tu máte nábeh pod asi 30 stupňami a DJ na potrubie. Ocitnete sa pri zdraví, od ktorého je to k a100 už len na skok. Ak ste pokročilejší noob, nemusíte samozrejme nabiehať pod nejakým uhlom – proste tesne pred DJ zvrtnete myš správnym smerom a DJ vás vynesie po šikmej ploche (alebo potrubí).
Druhou alternatívou je žltý skok, ktorý je síce ťažší, ale na jeden pohyb vás vynesie priamo na plošinu s a100. Nemusíte sa otáčať tak, ako je to naznačené na obrázku, ale na to prídete sami. Myšlienkou skoku je nabehnúť si tak, aby DJ potrubie iba tečoval. To vás odrazí trochu do strany, nasleduje samozrejme hneď air control – no a vy pristávate na plošine. :-))) Chvíľu vám môže trvať vyladiť skok tak, aby bol dosť vysoký.

Už sme dlho neboli pri malom štíte, všakže? Vialy na rímse ma dosť dlho hnevali. Potom som sa naučil aj pri nich trik z predchádzajúceho obrázku. Na žltom skoku sa zase pri behu v správnu chvíľu stočím tak, aby DJ na šikmé potrubie smeroval šikmo. Potrubie vám tak dá potrebnú výšku na let a súčasne budete smerovať doprava – pristanete tak práve blízko rímsy s vialmi.
Keďže som to už vedel zložito, nenapadlo ma jednoduchšie riešenie – s lift jumpom (zelený skok) prišiel Rytier. Skočiť si po vialy pomocou výťahu je po chvíľke naozaj rutinná záležitosť.
Po lekcii s liftom som sa dobre poobzeral, či sa na rímsu nedá aj inak. A našiel som červený skok, čo je obyčajný 2J, ktorý treba trošku točiť okolo rohu.

No a nakoniec sa pozrieme do miestnosti s minigunom. Z nej sa dá rýchlo dosiahnúť DD alebo vyskočiť hore smerom k LG. Dole to nie je problém, hore trošku hej. Zelený a modrý skok sa podobajú – líšia sa len vo výške, z ktorej hráč naskakuje na stenu. Pri zelenom môžete využiť stúpajúcu (resp. klesajúcu v smere behu) podlahu, naskočiť na stenu a WDJ vás môže dostať až priamo do okna k adrenalínu (prvé alebo druhé okno je ideálne, tretie je už dosť ďaleko). Modrý skok je to isté, ale typicky dočiahnete len na rímsu pod oknami. Odtiaľ už samozrejme nie je problém preskočiť cez okno.
Napokon je tu červená lahôdka. V zásade ide o slope dodge jump, zvláštne na ňom je len to, že šikmá plocha nezačína pri zemi. Preto ak by ste došli k pootvorenej vetračke (či čo to je) a spravili dodge, nefungovalo by to tak, ako pri šikmej doske. Preto treba spraviť DJ z rozumnej vzdialenosti, aby ste rozbehnutým telom narazili na šikmú plochu nad zemou. Toto je často tajomstvo rôznych dodge jumpov o rôzne opreté sudy, ktoré niekomu idú a niekomu (často aj mne) nejdú. Okrem toho červený skok nie je priamy, ale (podobne ako žlté skoky na predchádzajúcich obrázkoch) trošku šikmý, aby vás zaniesol do okna a nie len na stenu.

No a je to za nami. :-) Solitude je výborná mapa, na ktorej isto nájdete aj iné príležitosti na rôzne poskakovanie. Okrem toho sa na nej naozaj dobre hrá, takže ju vrelo odporúčam, ak ju náhodou ešte nemáte.

seriál Noob Tricks


Be RED or BLUE – 47'll kill you!