| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Noob Tricks 9 – DM-1on1-Lea a DM-Asbestos

permalink

9. 10. 2005, Virgo47

Dnešné Noob Tricks sa zamerajú na moju obľúbenú pro mapu DM-1on1-Lea, kde si ukážeme tri zaujímavé miesta. Aby toho nebolo podštandardne málo, pridám jeden obrázok z mapy DM-Asbestos.

Začneme miestom, kde je hneď niekoľko možností na zaujímavé skoky (takých miest je na Lei dosť :-)). Červený skok je pre pravideľných noobtrikárov malina – ide o bežný WDJ pozdĺž steny a tí lepší sa pri kontakte so stenou otočia tak, aby miesto do boku robili WDJ dopredu. :-) Pozor na preskočenie plošinky, aj to sa stáva. :-) Aby som ale nerobil zo všetkého vedu – na tú plošinku stačí aj obyčajný DJ. Ale to som skúsil až po WDJ. :-)
Modrý skok je zase jednoduchý WDJ, ktorým skočíte na plošinu nad zdravím (poschodie s bio vedúce ďalej k linku). Dá sa nahradiť aj 2J s dobre časovaným post-jumpom alebo jednoducho DJ.
Po modrom skoku a maličkej pauze (potrebnej medzi dvoma dodge pohybmi) môžete hneď využiť šikmú dosku a po zelenom skoku sa vyšplhať hore.
Na žiadny z týchto skokov nie je potrebný veľký skill a najmä ten červený sa občas hodí. Náboje najmä do shocku sú užitočné, navyše máte zvrchu veľmi dobrú kontrolu situácie – najmä ak máte podozrenie, že súper si pôjde po zdravie a potom hore k flaku.

Druhý obrázok ukazuje to isté miesto z druhej strany. Začneme modrým skokom, lebo ten jasne korešponduje s modrým skokom z minulého obrázku. Tu je naznačená 2J alternatíva, ale pridal som aj značku na druhú stenu, odkiaľ sa samozrejme tiež dá odrážať. No nič, poďme na červený skok. :-)
Táto doska patrí medzi tie tažšie. Časom prídete isto na to, že na vrchole mnohých dosiek sa dá stáť (na tom malom kúsku ich hrany) – toto však nie je ten prípad, doska hore je zapustená do steny a stáť sa na nej nedá. Treba teda pri slope-DJ driftovať smerom na plošinu. Navyše táto doska nie je ani až taká nízka – suma sumárum, treba to dobre zvládnuť. Nakreslená alternatíva ráta s otočkou doľava (ale musí byť vyše 90°) a dodgom doľava, čo je trošku náročnejšie. Jednoduchšia verzia je s otočením doprava asi tak o 45° a DJ doľava – to by malo zabezpečiť mierny ťah smerom na plošinu. Hodnoty uhlov ale v plnom behu naozaj nemeriam, musíte si to nájsť sami podľa citu a samozrejme treba pridať aj trochu air controlu.
Ak by sa vám to zdalo málo, tak môžete skúsiť tento slope dodge odrazením od steny, ktorá je tesne za pravým okrajom obrázku. Bežíte od výťahu, naskočíte doľava a WDJ doprava o dosku vás vynesie hore. Ale to je ešte ťažšie. :-)

Z obrázku je vám asi jasné, čo nás čaká. :-))) Zrejme viete z tohoto výťahu skočiť na plošinu s jump-padom. Začneme teda žltým skokom, ktorý je len variáciou tejto myšlienky. Lift jump smerujete popri stene oproti jump-padu, v rozumnej výške sa WDJ odrazíte od steny a dopadnete na jump-pad, ktorý vás rovno zanesie k a100 (alebo súperovmu kombu :-)).
Zelený a červený skok vyžadujú lepšie časovanie lift jumpu (LJ). Nepríjemné na tomto výťahu je, že má takú strednú rýchlosť – nie je ani rýchly ani pomalý, na takých sa najhoršie odhaduje vysoký lift jump. Navyše je trochu lenivý, kým sa rozbehne, ale na to všetko isto prídete. Trošku ľahší je zelený skok, ktorý poskytuje dobrý výsledok, aj keď lift jump nie je ideálne vysoký. Buď po jednom skoku nasleduje WDJ, alebo pridáte post jump k LJ a pri stene spravíte len WD.
Červený skok je najzaujímavejší. Vynoríte sa pri ňom spoza rohu, pridáte post jump a air controlom sa ťaháte k a100. Pozor na priskorý air control, ak zavadíte o roh, zrejme už nedoskočíte.
Modrý skok je výborný na oklamanie súpera. :-))) Je to ľahšia verzia červeného, lebo cieľ je blizšie – inak preň platí všetko, čo bolo vyššie povedané.

Asbestos patrí medzi to lepšie, čo retail inštalácia prináša. Začiatočníka, ktorý neovláda pohyby v UT2004 dobre, rozhodne musí trápiť umiestnenie a100. Akonáhle však viete DJ, máte vystarané. Červený skok je najjednoduchší variant, ide o bežný DJ – treba však pri ňom lepšie časovať post jump (t.j. trochu ho oneskoriť).
Žltý skok začína na rovnakom mieste ako červený, nezačína sa ale od hrany. Miesto toho si naskočíte na blizky stĺp (chce to trochu šikovnosti naskočiť na vonkajšiu hranu) a potom spravíte WDJ doprava smerom k a100. Mimochodom na tom istom stĺpe je malá plôška (aj stĺpy na pravom okraji obrázku ju majú), pomocou ktorej sa dá cez dva 2J vyskočiť z miestnosti na obrázku vpravo vzadu na podlahu, z ktorej začína červený a žltý skok.
Napokon ostáva modrý skok. Ten by nebol taký ťažký – ide len o dobré časovanie post jumpu v DJ. Problém je ale v prekážkach – je tam potrubie, ktoré treba takpovediac obletieť. Vyžaduje to teda trochu air controlu. Na to isté miesto sa dá skočiť aj zo zábradlia (ale už na samé zábradlie sa skáče dosť nemotorne – najmä zospodu :-)) – a navyše sa dá obdoba modrého skoku použiť aj zo schodov na druhej strane miestnosti (na obrázku za rúrami, na ktorých je umiestnený a100).

seriál Noob Tricks


Be RED or BLUE – 47'll kill you!