| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Noob Tricks 10 – DM-1on1-Roughinery a DM-1on1-Idoma

permalink

6. 11. 2005, Virgo47

Je to už takmer mesiac od posledných Noob trikov, a tak som si (aj s ohľadom na jubilejné 10. vydanie) povedal, že diel rozšírený o jeden obrázok neuškodí. Na úvod si dáme tri triky z Rafinérky a potom dva triky z Idomy. Tá sa síce vo vážnych dueloch nehráva, ale na potrénovanie pár skokov sa dá použiť.

Rafinérka je plná najprekvapivejších skratiek a pre dobrého skokana je všetko vlastne na dosah. Červený skok začína na chodníku, ktorý vedie od (napr.) od minigunu, ale dá sa nan aj vydodgovať (šikmú plochu nevidno, ale asi viete, kde je :-)). Potom už len s rozbehom dobre časovaný 2J (neuponáhľať post jump!) a ste na potrubí. Toľko červený skok.
Odtiaľ vám 2J nepomôže, tak sa k LG nedostanete. Ak by ste ale išli za ľavý okraj obrázku, kde sa chodník od LG zvažuje dole, tam sa vám podarí vyskočiť. Miesto tejto dlhšej cesty ponúkam alternatívu v podobe žltého skoku. Vyskočíte a WDJ od steny sa odrazíte hore na chodník. J+WDJ (aj 2J+WD) je vždy vyšší ako jednoduchý 2J.
Okrem toho je možné od začiatku červeného skoku až na vrch žltého vyskočiť pomocou shield jumpu (SJ) a to už za pomoci najkratšieho výboja.

Isto už dokonale ovládate LJ k vialom, ktoré sú na obrázku. Od nich sa dá červeným skokom dostať pomocou 2J na potrubie (tento skok nie vždy vyjde tak, ako by ste si predstavovali). Z týchto rúr môžete kontrolovať a50, hoci každý lepší hráč vás z nich dostane dole raz-dva.
Modrý skok z nižších rúr na vyššie je zase len jednoduchý 2J. Priamo na vyššie potrubie sa môžete dostať aj SJ. Vyššie rúry vedú pozdĺž takmer celej jednej steny a k tomu ešte okolo polovice ďalšej (nad shockom).

No a nakoniec niečo nenáročné – skok od nábojov do mini o kúsok vyššie. Kým červený skok ukazuje 2J, modrý znázorňuje alternatívu s WDJ. Podstatné je, že ako v mnohých iných podobných situáciach, modrý skok je ľahší a nie je pri ňom tak kritické časovanie. 2J je v prvom rade pomalší, ľahšie sa stanete obeťou nejakého LG – navyše post-jump musí byť v tomto prípade opäť trochu oneskorený. Každý zo spomenutých problémov je vyriešený modrým skokom: skok je rýchlejší, stávate sa ťažším cieľom a časovanie skoku nie je vôbec kritické.

No a teraz sa presunieme do drevenej krabice nazývanej Idoma. Na úvod si dáme pomerne jednoduchý DJ, ktorý spája miesta, do ktorých by to úplný noob ani nepovedal. Na obrázku v behu trošku otočíte pohľadom doprava a dodgujete doľava. V správnu chvíľu pridáte post-jump (ak je trochu neskorší, len dobre). Zvyšok už naozaj nechávam na vás. V mojom prípade sa pozerám približne v smere šípky, a preto sa ťahám dopredu a doľava. Takéto relatívne ľahké skoky treba skúšať všade, kde vás to napadne – časom príde prax ako v časovaní post-jumpu, tak aj v air-controle. Odpadne tak počiatočný stres, kedy v skoku nestíhate premýšľať nad smermi, kam letieť.

No a teraz sa dostávame k jedinému štítu na Idome. Okrem klasickej cesty od flaku okolo LG je tu niekoľko možností, ako k a50 vyskočiť. Zelený skok je najjednoduchší – 2J pozdĺž steny. Treba trošku načasovať post-jump (t.j. oneskoriť), inak v tomto skoku nie je žiadny zádrhel.
Modrý skok začína v zásade na tom istom mieste, ale po naskočení na náprotivnú stenu sa k a50 dostanete pomocou WDJ. Tento skok takisto nie je problematický. (Dúfam, že sa v šípkach vyznáte. :-))
Nakoniec ostal červený skok. Ten znázorňuje naskočenie na bočnu stranu stromu (či čo to je) a WDJ od neho. Problém je v tom, že nie je ľahké naskočiť na bočnú stranu (t.j. letieť tak blízko, aby WDJ fungoval a súčasne nenaraziť). Na manévrovanie trošku zložitejším (ale oveľa istejším) variantom je naskočiť na strom spredu, otočiť pohľad o minimálne 30 stupňov doprava a WDJ doprava. Nasleduje zmena smeru pohľadu, air control a všetky tie známe veci. :-) Veľa štastia pri a50.

seriál Noob Tricks


Be RED or BLUE – 47'll kill you!