| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Upršané drobnosti

permalink

30. 4. 2006, Virgo47

Sme takmer v polovici ligovej sezóny a navyše sa nám nakopilo aj pár správičiek, tak poďme na to.

Fan Liga 47

(odohraté: 15% a 6%)

Na čele duelovej tabuľky som opäť na chvíľu vystriedal Espeo^na, v TDM sa FaS dostali pred IT, inak žiadne dramatické zmeny. Kým v duelovej lige majú všetci sedemnásti hráči aspoň po jednom zápase, v TDM sú tri tímy, ktoré ešte vôbec nehrali (a hrozí im vyhodenie v priebehu mája). Bolo by dobré to trochu rozbehnúť. Stále platia DVA plánované zápasy počas sezóny pre každú dvojicu, takže treba kúštik zrýchliť tempo.

Zápasy 1on1 Ligy:

Zápasy TDM 2on2 Ligy:

Nové mapy

Za ostatné tri týždne vyšlo pár máp, ktoré naozaj stoja za zmienku. Začnime CTF – Sjosz vypustil "league edition" jeho UCMP mapy Aquatica (diskusia o CTF-UCMP-Aquatica_LE) a Cymek zase vydal vylepšenú verziu Oraxinu (diskusia o CTF-Oraxin-SE). Obe mapy sa podľa reakcií výrazne podarili (čo často platilo už aj o originále.) Okrem toho Tuokool konvertoval Goliath na CTF (hádajte, kde je vlajka :-)) – tu je diskusia k CTF-Goliath.
Podobne tu máme tri DM mapy. VoodariuS vypustil svoju prekrásnu DM-Aeris, škoda že mapa trochu trpí flow/gameplay chybami – vám sa ale stále môže páčiť. :-) No a nasledujú top releasy uplynulého obdobia. Soma po dlhom čase testovania vydal DM-1on1-Reverse – svoju novú pro/competitive mapu. Ide o naozaj podarený kúsok, aj keď mám dojem, že z neho nie sú všetci tak paf, ako sa očakávalo. :-))) Luv_Studd (DM-UCMP2-Churn si snáď pamätáte) vybehol v spolupráci s Varn Andersonom s levelom DM-Parish, ktorý spája Hourencesove Pitores textúry a materiál z Desperadovej ukážkovej mapy NYC1920 do zaujímavého levelu. Je sa na čo pozerať a keďže nejde o pro mapu, tak je možné jej odpustiť aj drobné vady v gameplay. Mapa sľubuje kopu skvelej zábavy s veľa možnosťami pre rôzne trick-jumpy.

Nové videá z UT2007

Prelietlo to všetkými UT stránkami a ja náhodne vyberiem článok na UnrealNorth. Objavili sa tri nové shaky-cam videá z prezentácie o UT2007, naozajstný in-game materiál. Je len škoda, že dotyčný nevedel, ako sa dodguje, a tak sme videli len behanie (podľa všetkého o poznanie rýchlejšie) a samozrejme kopu prekrásneho prostredia. Mapa bola na môj vkus dosť veľká (myslím tým dlhé viditeľnosti), ale to mohlo byť len výberom jednej mapy. Dúfam, že UT2007 bude dosť rôznorodé na to, aby uspokojila aj flak-monkeys. :-)

Stránka, ktorú musíte vidieť :-)

OK, už dlho som uvažoval o mape UT2004 komunity na Slovensku. Skôr než som sa pri všetkých svojích iných iniciatívach dostal k činu, dali Frog a Sarin (ak by to náhodou niekto nestíhal sledovať, tak M3P a Cengalka :-)) dokopy svoju verziu stránky o slovenskej UT2004 komunite s fotkami hráčov. Samozrejme som odkaz pridal aj na stránku s linkami.

Getherto vonku!... a iné drobnosti

permalink

8. 4. 2006, Virgo47

Liga sa nám veľmi pekne rozbehla a tak začneme ňou a zápasmi, ktoré sa odohrali.

Fan Liga 47

(odohraté: 7% a 4%)

Po týždni hrania (mali by sme mať odohranú osminu zápasov, ale 7 % je veľmi pekné zatiaľ – len tak ďalej) sa na čele tabuľky usadil Espeo^n s plným počtom bodov. TDM tabuľku vedú IT o bod pred FaS. :-)

Zápasy 1on1 Ligy:

Zápasy TDM 2on2 Ligy:

DM-Getherto je vonku

Ok, moja prvá mapa ozaj nestála za veľa, však? :-) Getherto je ale TDM skvost, ktorý musíte mať! :-))) (Sťahujte tu!) Finálna verzia bola vypustená práve 1. apríla – diskusia na fóre. V diskusii nájdete aj všetky možné linky (Mapraider ich potom ponúka ešte kúsok viac).

Čo to je Ci-t?

Som v klane! :-) Keď pominieme náš fan klan, z ktorého samozrejme nič nemáme, prvýkrát som zablúdil do klanu – konrétne do Carpe Imperium. Zatiaľ som iba v skúšobnej dobe, preto "-t" ako Trialist. Plánujem hrávať vážnejšie ONS, čím som vlastne aj začínal. Po presťahovaní a obstaraní si poriadneho netu začnem uvažovať aj o TDM. Členmi Ci klanu sú inak aj také osobnosti ako Taleweaver (hrajúci skôr pod prezývkov Golden_Dragon), ktorý má na svojom konte výborného sprievodcu svetom UT2004 a nie málo review pre Insite, Nalicity alebo UnrealPlayground. Ešte známejšou postavou je zrejme Slainchild, známy to mapper (FE pack, Solitude, Backspace).

Prvé jarné drobnosti

permalink

29. 3. 2006, Virgo47

Pozerám, že už v ostatných dvoch drobnostiach som použil slovo "flákam", a tak sa tomu teraz skúsim vyhnúť (a kua, nepodarilo sa). Každopádne – pred nami je prehľad noviniek zo sveta. Navyše sa rozbehne tretia sezóna ligy. Začnime však jednou oslabujúcou správou.

Oneill opúšťa rady 47

Oneill47 je už históriou – a nakoľko 47 je ako celok herne výrazne neaktívny, ani sa mu asi nikto nečuduje. Oneill počas pôsobenia v našich radoch mal nejednu svetlú chvíľu – dosiahol aj 4. miesto na jednom ST turnaji (pred ním už iba samí Česi). Ďakujeme mu za doterajšiu podporu a v ďalšom hraní mu želáme veľa úspechov. GL&HF! :-)

Fan Liga 47 – 3. sezóna

Od 1. 4. 2006 sa rozbieha 3. sezóna našej ligy. Tentoraz bude otvorenejšia, zapojiť sa môžu aj českí hráči. Podstatnou zmenou k starému je jediná skupina na duely. Po troche váhania otvárame aj TDM 2on2 skupinu. Už dnes sú prihlásení borci ako s][ck, Rawen, HuKuS, johny, Rytier47, Virgo47, Oneill či Taita. Máme už aj nejaké dvojice v TDM. Aktuálne stránky ligy sa pokúsim skompletovať v priebehu tohto víkendu.

Insite reviews

Od posledných noviniek na Insite vyšlo pár reviews, hoci Insite sa vďaka novému reviewerovi začlo viac venovať aj UT99 mapám (ktoré s dovolením vynechávam :-)). Truns2Ashes zhodnotil najprv mapu od Hazel.H – jej CTF-Divergence bola pôvodne Jailbreak mapa (samozrejme tiež jej), ale CTF verzia mapy sa dosť dobre vydarila (T2A jej dal 8,5).
V marci nasledovalo review na MsM-ovu (na fórach aj ako Yournan) mapu DM-Cenotaph, ktorú som v novembri aj preklepával, ale nedostala sa do "Ako sa nám hralo". T2A jej dal 5,5.
Homeslice potom vypustil do sveta review časti máp z UCMP2 – a to tých AS, BR, CTF a VCTF. Podľa všetkého Insite prestane písať review balíkov (nakoľko je to náročné).
Krátko na to potom vyšli ďalšie reviews. Od autora mapy Honor (W@rdw@rf), ktorej sme sa venovali aj my, tu máme DM-Tantal, čo je zaujímavý posprejovaný industrial. Mape sa pozrel na zúbok Turns2Ashes a nedopadla zle (7, hoci zase gameplay nedopadla až tak dobre :-)). Nasledovala dvojica reviews na veľmi vydarené mapy: DM-Sirea (hodnotená bola verzia 1.1 a dostala 7 bodov) od Cursed_Soula a ešte lepšia DM-Coldcity od N3oDoca (8 bodov). Coldcity bola často porovnávaná s Mako (vznikli v rovnakom období) a zväčša z porovnávania vyšla Coldcity lepšie. Ak nie posledné tri, tak aspoň posledná jedna za stiahnutie stojí. :-)

Nová mapa: DM-TCMP-Gilles

7 mesiacov trvalo, než TCMP člen Axeman po dlhej spolupráci s UCMP členom Sjoszom vypustil do sveta mapu DM-TCMP-Gilles (oznam na BU aj s DL linkou). Ide naozaj o krásny kúsok, pričom ani hrateľnosť nie je úplne opomenutá, ako sa to občas pri krásnych mapách stáva. Na poslednú chvíľu som dodal nejaký feedback aj ja (napr. flak nie je pri raketách a shocku), ale nedostal som sa do credits. :-))) Hrozný život. ;-)

Chystá sa maperská sekcia

Nakoľko sa teraz venujem veľmi veľa mapovaniu, plánujem istú sekciu (v Angličtine) o svojich mapách, k čomu pridám aj pár drobných tutoriálov, ak na to vyjde čas (zase v EN, sorry Sova :-)). S časom je to samozrejme vždy najväčší problém, ale minimálne nejakú stránku pre svoje budúce mapové portfólio dám dokopy.

Uzavretie sezóny 2006-I a otvorenie sezóny 2006-II

permalink

20. 3. 2006, Virgo47

Napriek dosť slabej práve uzatváranej sezóne som si dovolil zariskovať a otvorím aj v poradí tretiu. Tá však bude mať ten istý formát ako prvá. Teraz je pred nami prehľad toho, čo sa udialo v lige za posledné týždne.

V prvom rade som zredukoval počet zápasov na dvojicu z dvoch na jeden. To sa dotklo iba jedného béčkového zápasu (Taita vs. Ed), ktorý som stornoval. Podľa pravidiel som vyriešil kontumácie, ktorých bolo tentoraz viacej ako regulérnych zápasov. :-))) Každopádne – tu sú výsledky:

Zápasy 1on1 A ligy:

A kontumácie:

Zápasy 1on1 B ligy:

A kontumácie:

Zápasy TDM 2on2 ligy – tu už len kontumácie:

Na jednotlivých stránkach sa môžete presvedčiť, že víťazom 1on1 A Ligy sa stáva Oneill_47! (Dnes už naposledy uvádzam aj značku 47, viac o tom v najbližších správičkách. :-)) 1on1 B Ligu vyhral suverénne Taita, ktorý iba na začiatku zakopol o FonFa. Potom bol už jeho výkon jednoznačne na úrovni skupiny A. Napokon TDM 2on2 Ligu vyhral zaslúžene realTEAM! Všetkým víťazom gratulujeme. :-)

Tretia sezóna Fan Ligy 47 – 2006-II

Tretia sezóna sa určite otvára pre duelistov, pričom bude jediná skupina. Svoju účasť už prisľúbili borci ako johny, HuKuS, Rytier47, Ed01_47, Virgo47 (bez ohľadu na kvalitu netu tentoraz dohrám!) alebo Oneill. Prihlásiť sa môžete na známej adrese virgo47 -zavináč- gmail.com. :-)

Sezóna samozrejme začne už 1. apríla (žiadny vtip tentoraz :-)) a skončí 31. mája 2006. Prihlásiť sa bude možné aj v priebehu sezóny, kým nebude príliš veľa hráčov. Podobne ako v prvej sezóne, od polovice vyhradeného času budem vyraďovať najmenej aktívnych. :-)

Februárové drobnosti :-)

permalink

22. 2. 2006, Virgo47

V ostatnom čase môžem naozaj drobnosti nazývať podľa mesiacov. :-) Áno, viem – flákam to. Ale proste ma chytilo mapovanie (tešte sa na môj druhý kus, bude to poriadny nářez) a s aktuálnym netom ma to hranie nebaví (ak nehrám s Edom alebo s Cengalkou :-)). Poďme sa ale spoločne pozrieť na to, ako sa majú naše ligy a aj na iné novinky z tohto mesiaca. :-)

Fan Liga 47

(odohraté: 26%, 17% a 20%)

Pre neodohrané zápasy som dnes z A ligy vyradil shivu, z B ligy Xandera a z TDM ligy dj_team. V B lige dokonca bol odohratý aj jeden prípad, kedy majú hráči za sebou oba vzájomné duely. Fantastické. :-) Inak ale, čo si budeme nahovárať – je to slabšie ako prvá sezóna. :-)

Zápasy 1on1 A ligy:

Zápasy 1on1 B ligy:

Zápasy TDM 2on2 ligy:

UnrealNorth prehľad správ + BeyondUnreal

Nechce sa mi dávať nadpis každej udalosti, ktorú ohlásil UN v ostatnom čase, takže len z rýchlika. :-) Chystá sa nová verzia UTCompu. Už sa tešíme. :-) Podľa všetkého pôjde o poslednú verziu, hoci už 16a mala byť tiež posledná. :-) Okrem toho zistíte, že klan j52 púšťa k vode UT2004 squad, čo sa týka ja hráčov ako rmzs, tewic alebo d3izY. Tí rovno založili Fruity Fart Sniffers. Okrem toho na UN nájdete odkaz na článok, ktorý sa objavil na BeyondUnreal, ale to vám dám linku samozrejme rovno na zdroj. :-) Novým top článkom na BU je Eight Simple Ways to Screw Up UT2007. My samozrejme veríme, že Epic UT2007 nepokašle, všakže. :-)

Movie: SW-Episode1 - No more Hope

Konečne po dlhom čase originálny filmík. 10 minút akcie (síce takmer dve minúty trvá SW úvod :-)), pričom je dosť mocne zastúpené CTF. Častý sa objavuje split screen, takže si isté časti asi pozriete na viackrát – ale k tomuto movie to pasuje (tímová práca). Žiadne výrazné efekty (vôbec mi nechýbali) a pekný trick-jump run v záverečných titulkoch. Proste som spokojný a nečakal som, že moje uspokojenie dorazí práve z Južnej Ameriky. Každopádne argentínsky klan Southern Wings ma príjemne prekvapil. Download linky nájdete v článku na UN.

LANparty GAME Arena 18

UnitedGaming prináša vo svojom ozname informácie o LAN párty, ktorá sa v Ivánke pri Nitre bude konať 10. marca 2006. Okrem iného sa tam odohrá aj turnaj v UT2004, takže sa utekajte prihlasovať. :-))) Pridávam aj priamy link na akciu.

DM-DoomRecall je hotová!

permalink

11. 2. 2006, Virgo47

Po týždňoch trápenia sa s Unreal Editorom a testovania na e-sports.sk je to konečne tu. DM-DoomRecall je vonku vo finálnej verzii. Na poslednú chvíľu sa zmenilo umiestnenie a100 oproti betám (aby nebola až tak dobre zabetónovaná). Nečakajte žiadnu PRO mapu, ide o fun mapu, ktorá má nemálo priúzkych spojovacích chodbičiek, v ktorých sa naozaj spamu nevyhnete.
Profíkom a náročným hráčom odporúčam mapu rovno obísť, hráčom, ktorý majú radi čistučké mapy bez prekážok takisto. :-) Pre vás spravím niečo neskôr. :-) Ostatní môžu sosať tu. Online si mapu zahráte na serveri e-sports.sk.

Nočná dávka drobností

permalink

31. 1. 2006, Virgo47

Začneme oznamom o Quick cupe, ktorý sa uskutoční túto nedeľu – viac v správičke na UnitedGaming.

Fan Liga 47

(odohraté: 14%, 10% a 10%)

Z B ligy už dávnejšie nenápadne odstúpili Machna a BabickA a dnes sa k nim s výkrikom "s UT končím" pridal aj KIKO. Skupiny sa nám tak ustálili po 10 hráčov. V A skupine som navyše pristúpil k drastickému opatreniu a dávam do nej nášho obľúbeného sicka, ktorý sa z UK nemôže dočkať, ako vás pohuntí. :-)))

Zápasy 1on1 A ligy:

Zápasy 1on1 B ligy:

Zápasy TDM 2on2 ligy:

FragBU Bonus Pack

FragBU je pravideľná víkendová akcia, kedy BU forumisti nabehnú na zaheslovaný server a hrajú UT2004. Mnohí z nich sú pritom schopní spraviť aj poriadnu mapu, o čom nás má presvedčiť aj ich FragBU Bonus Pack. Ak hovoríme o hráčoch z BU, hovoríme v provom rade o "gameplay". V balíku nájdete 4 CTF, 4 ONS a jednu VCTF mapu, ktoré sú v prvom rade o hrateľnosti. Pritom ale vizuálna stránka nie je vonkoncom na zahodenie, ako sa môžete presvedčiť aj na screenshotoch vo vyššie spomenutom článku.

Mapraider.com Best Maps of the Year

Mapraider.com vydáva (ako každý rok) svoj kalendár s jednou mapou na každý mesiac. Najlepšie mapy (podľa hlasovania) môžete nájsť na nasledujúcej stránke. Ja som sa hlasovania zúčastnil a musím povedať, že prítomnosť máp ako Churn, Fractionary, Gralada a Hydro64 ma jednoznačne potešili. UCMP mapy inak dosť výrazne bodovali, keď zabrali polovicu kalendára – myslím si, že je to ale aj celkom zaslúžené. Jedine ONS-Dinora mi dosť výrazne chýbala (mimochodom nebodovala žiadna ONS mapa).

Movies: TAM Swe[vs]Fin a Dodge Promo X

Krátky filmík z finále Clanbase TAM Nations Cupu, v ktorom sa stretli Švédi a Fíni, nájdete v článku na UN). Na tom istom sajte potom iný článok informuje o Dodge Promo X movie. Ide o vyše dvanásťminútovú dávku skokov zo známeho modu Dodge Pro Modification, kedy si najmä "trikári" prídu na svoje. Joj, už to len všetko vedieť zopakovať! :-)

Dávka nedeľných drobnosti

permalink

22. 1. 2006, Virgo47

Opäť týždeň za nami – zdá sa, že aj komunita začína ožívať, poďme sa pozrieť, čo sa na svete deje. Začneme samozrejme našou ligou.

Fan Liga 47

(odohraté: 10%, 8% a 7%)

Z A ligy dnes vďaka mne odstúpil sova, a nakoľko už som o tom uvažoval aj ja (škoda, že som to nespravil skôr), tak som ho nasledoval (Virgo47, však viete :-)).

Zápasy 1on1 A ligy:

Zápasy 1on1 B ligy:

Zápasy TDM 2on2 ligy:

Old Skool Rulz mappack

Na UnrealPlayground vyhlásil King Mango súťaž s názvom Old Skool Rulz. V zásade išlo o vytvorenie mapy v starom štýle bez static meshes (iba brushe), čoho výsledkom sú diela, ktoré trochu pripomínajú staré UT. :-))) To všetko za 10 dní bez akýchkoľvek konzultácií na fórach. Mappack ma 57 mega a vačšinu máp asi rýchlo vyradíte, ale sú tu aj výtvory od borcov, ako je Sjosz alebo Slainchild. O výsledkoch rozhodujete vy – hlasuje sa v troch kategóriach, linky nájdete v tomto článku na BU.

Insite reviews

Posledným review na Insite (aspoň na nejakú dobu) sa s nami lúči Talewaver – povenoval sa v ňom mape ONS-Maelstrom, čo je ONS, ktoré rozhodne stojí za pozornosť. Turns2Ashes si zase posvietil na mapu DM-Mako, ktorú sme mali už aj v našom článku.
V minulých novinkách som zabudol na staršie review na DM-Anukhet – aj ten sa už objavil v Ako sa nám hralo.... Všetko kúsky, ktoré stoja za download.

Fragmovies: myLegend a Finnish it

V ostatnom čase UnrealNorth upozornil na dve frag movies – prvým z nich je myLegend (niečo vyše 5 minút, článok na UN). Ide o prvé dielko hráča PissedNumlock z klanu myLegend. Nejde o úplnú extra triedu, ale za pozretie to stojí a na disku môže chvíľu vydržať. Väčšia nároky samozrejme kladieme na druhý filmík od autora Status: Critical – ide o hráča Electry. Movie Finnish it (10 minút, článok na UN) vám predstaví opäť hráčov okolo fínskej komunity (a kopu ich obetí). Mna osobne nezaujal tak ako Status: Critical, ale rozhodne stojí za download.

Nové mapy: DM-Phoenix, DM-Calahan a CTF-Tribute

Z Atari fór vyberám oznámenia o nových mapách DM-Phoenix, DM-Calahan a CTF-Tribute. Phoenix je malá DM mapa s futuristickou témou (kozmická stanica) vhodná aj na duely – trochu škoda, že ani s vypnutým ambientom na nej nie je ticho. :-) Calahan je mapa, kde vizuálna stránka dominuje nad hrateľnosťou. Ide tiež o malú DM mapu (ale tentoraz so starodávnou architektúrou, sem tam už rozpadnutou) usporiadanú do štyroch miestností (ale s otvoreným stropom) – podobne ako Trite alebo Spirit. Ak ste vysadený na gameplay a flow, tak ju asi chcieť nebudete. :-) Napokon je tu CTF Tribute, čo je mapa spravená na obraz máp z klasického UT. Ešte aj lekárničky tu vyzerajú ako kedysi. :-) Inak ide o veľkú CTF mapu (centrálny dvor je naozaj veľký) v gotickom štýle, ktorá pamätníkom určite pripomenie prvú inkarnáciu UT.

Prvé 2006 drobnosti

permalink

14. 1. 2006, Virgo47

OK, flákam to, viem. :-) Z dvoch dôvodov: nebolo zase až tak príliš o čom; začal som pracovať na mape pre UT2004. Každopádne sa mi toho trochu nakopilo. Skôr ako začneme so správami z ligy, upozorním na dve CTF review na Insite: CTF-Canal sme sa venovali dokonca aj v našom článku, druhý kúsok CTF-Boardwalk už aj mám stiahnutý, ale hrať som ho ešte nestihol. :-) Pre fanúšikov CTF vraj ale obe stoja za stiahnutie.
No a poďme na prvé správy z druhej sezóny našej ligy.

Fan Liga 47

(odohraté veľmi málo zatiaľ :-))

Máme dve 1on1 ligy po 12 hráčov, pričom A liga sa rozbehla ako tak slušne, ale v B lige to hráči ešte príliš neroztočili. V TDM 2on2 lige sa odohral zatiaľ jediný zápas z plánovaných 42. Dúfam, že sa to nejak popraví. :-)

Zápasy 1on1 A ligy:

Zápasy 1on1 B ligy:

Zápasy TDM 2on2 ligy:

Treba nasadiť vyššie obrátky (a tentoraz sa to týka aj mňa :-)).

ST Games 1on1 turnaj – vyhral RulezZzOr

Po dlhom čase Games portáli organizoval UT2004 turnaj a jeho výsledky nájdete v článku Aj hráči strielačiek idú na hokej. Opäť dominovala česká scéna, keď prvé tri miesta zobrali (v tomto poradí) hráči RulezZzOr, Her0 a NasHe. Hneď za nimi sa však umiestnil dokonca člen nášho klanu – nebol to nik iný ako Oneill_47, čo nás samozrejme veľmi teší. :-)

ONSPlus 1.0 je vonku!

Je to už nejaká doba, kedy som písal o tomto mutatore v jednej z jeho beta verzií. Napokon je však tento mutator vonku, ako sa možete presvedčiť napríklad v článku na BU. ONSPlus mutator odstraňuje pár chýb, ktoré sú v Onslaughte prítomné, a navyše pridáva niekoľko možností navyše (napr. si môžete vybrať, na ktorú stranu vystúpite z vozidla, čo vám pri takom leviathanovi ušetrí nemálo času :-)). Link na download nájdete vo vyššie spomenutom článku.

Be RED or BLUE – 47'll kill you!