| Správy (archív) | Sprievodca/návod | Liga | Linky | O klane 47 (en) | ...späť na Virgovu stránku
gradient

Predvianočné drobnosti

permalink

20. 12. 2005, Virgo47

Končí sa nám rok a v ďalšom nás vraj čaká nový Unreal Tournament. Končí sa nám aj liga – dnes som ju uzavrel. Neskončil sa ešte 2on2 turnaj. Po týždni sú tu opäť drobnosti.

Fan Liga 47 – uzavretá sezóna 2005-IV

A je to tu. Nakoľko Sick nebude mať net a každý, kto chcel/mohol, už odohral svoje zápasy (vrátane kľúčového MartinXVI vs. Grave) – nebol už dôvod to naťahovať. Od posledných správ o ligových zápasoch sa odohrali tieto súboje:

Uzavretie Ligy – kontumované zápasy:

Víťazom ligy sa stáva s][ck, za ktorým nasleduje MartinXVI a potom bok po boku Virgo47 a Grave. Celkovo mala sezóna 136 klasifikovaných zápasov, z ktorých je 15 kontumácií pri uzatvorení. Našla sa aj kontumácia po dohode a navyše máme niekoľko neklasifikovaných zápasov, ktoré sa po vypadnutí hráčov anulovali. 15 zápasov sa rozhodovalo na tretej mape. Ďakujem všetkým hráčom za slušný prístup, nenašiel sa nikto, kto by bol kandidát na nútené vyradenie kvôli správaniu. Verím, že sa opäť stretneme (už o 12 dní) v ďalšej sezóne.

GIGA Liga Grandslam – d3itY víťazom

17. 12. 2005 sa hralo finále tohto podujatia. Stretli sa v ňom dvaja nemeckí borci a rozhodovalo sa na troch mapách. Napokon však d3itYporazil hráča robbe 2:1 po mapách Rankin (0:16), Ironic (8:5) a Backspace (11:10). Viac informácií v článku na UnrealNorth.

Linuxová verzia Megapacku

OK, mali sme tu už update linuxového 3369 patchu, a teraz tu máme Megapack balený pekne ako tar.bz2 bez zbytočných Windows bináriek a navyše s patchom 3369.2. Viac v správe na BU (a jej diskusii). Nedošlo k zmenám v mapách, takže ostáva problém s mapou Outback (občas zatuhne klient). Tento Megapack ale rieši známy emiter problém (padanie dedicated servera – týka sa to aj mapy GoopGod), v prípade, že už máte Megapack nainštalovaný, stačí vám menší 3369.2 patch pre Linux.

Nové mapy

Vyšlo niekoľko nových máp, ktoré vyzerajú zaujímavo (ale mnohé som nestihol ešte hrať). Z Atari fóra vyberám DM-Yro2 (druhá verzia zaujímavej malej mapy s čistou futuristickou témou), DM-Grotto (pekná ostrovná mapa pôvodne vytvorená pre TAM – vyžaduje ECE), DM-Jeremiad (goticko-industriálny mix, pôvodne Quake2 mapa toho istého autora) a DM-Structured (pekný industriál s exteriérmi, trochu do oranžova – túto som hral a hrateľnosť je veľmi slušná).
Samozrejme nehovorím o (staro)nových mapách z Megapacku (označovaných ako BP2), ktorých prehľad so screenshotmi bez nejakého číselného hodnotenia môžete nájsť v článku na BeyondUnreal.

Ed01 členom 47, Mega Pack a nová sezóna Ligy

permalink

13. 12. 2005, Virgo47

Vyšiel maličký update pre Linux a Mac verzie 3369 Patchuoznam na BU.

Opäť piati: Ed01 sa pripája ku klanu :-)

Skôr, než sme si mohli zvyknúť na počet piatich hráčov, ostali sme opäť štyria. Tentoraz sme siahli po hráčovi, ktorý je viac ostrieľaný v živote než v UT2004, čo ale neznamená, že sa to nemôže trochu zmeniť. :-) Isté ale je, že nám do tímu pribudol zrelý človek a pohodový spoločník. Akurát ho máme trochu z ruky, takže ťažko predpokladať najbližší Slovak Pub v plnej zostave. :-)))

Fan Liga 47 – druhá sezóna od 1. 1. 2006!

Nakoľko prvá sezóna (hoci nie je celkom uzavretá) viac než splnila očakávania, je prakticky isté, že sa bude konať aj sezóna druhá. Sezóna 2OO6-I začína 1. 1. 2006 a už teraz sa do nej môžete zapisovať na mojej mailovej adrese – tú sa (spolu so všetkým podstatným) dozviete na stránke s pravidlami Ligy. Na tejto stránke si asi aj všimnete zmeny, o ktorých zainteresovaní už vedia. V prvom rade pribúda 2v2 liga. 1v1 liga sa rozbije na dve skupiny (1v1 A Liga a 1v1 B Liga), čo by malo viesť k tomu, že budete viac hrávať s ľudmi, ktorí sú vám bližší skillom. :-) Rozdelenie do 1v1 skupín prebehne 31. decembra (ak to pri šumivom zvládnem :-)), takže ak stojíte o A skupinu, tak sa prihláste čím prv. :-))) GL&HF

Vianoce od Epicu – UT2004 Mega Pack

Pamätáte si CBP? Pamätáte si ECE? Ak nie, aspoň viete, čo to je, však? Firma Epic má u svojich zákazníkov (fanúšikov UT2004) veľmi dobrú povesť minimálne v oblasti dodávania dodatočných bonusov. Bývajú zadarmo a majú buď dobrú (ECE) alebo aspoň prijateľnú (CBP) kvalitu. V tomto duchu sa chystá už DNES UT2004 Mega Pack, ktorý má obsahovať komplet ECE, najnovší patch 3369 a ešte deväť máp navrch (5xAS, 2xCTF a 2xDM) – niektoré nové, niektoré z nich však budeme mať vari už v tretej verzii. :-) To ale nie je podstatné, podstatné je, že aj pri blížiacom sa UT2007 sa o nás firma zaujíma. Viac informácií nájdete napríklad v ozname na Beyond Unreal. Sťahujte EXE verziu (self-extract zip, aj linuxáci môžu použiť) alebo iba BP2 mapy (ak máte ECE+3369, tak to je váš sen).

Linux/Mac update 3369 patchu

Vyšiel neoficálny update 3369 patchu na Linux a Mac (Windows verzia neobsahuje problémy, ktoré tento update rieši) – viac opäť v správičke na BU.

Smutné drobnosti: M[]triP nás opúšťa

permalink

6. 12. 2005, Virgo47

M[]triP opúšťa Fan Klan 47

Po troch mesiacoch pôsobenia v našom klane sa M[]triP rozhodol trošku pribrzdiť v Unreale, s čím súvisí aj jeho odchod z našich radov. Vzniká hneď otázka, či ho od počítača nevytláča čím ďalej aktívnejšia Cengalka, ale asi to nebude tento problém. :-) Svojho času M3P je okrem mňa zatiaľ jediným človekom, ktorý prispel obsahovo na 47 stránku – a to v Noob trikoch o Solitude. Okrem toho sme s ním odohrali kopu dobrých hier (asi najdramatickejšie bolo finále druhého Newbie Cupu medzi ním a Maslenkou, z ktorého si odniesol aj titul šampióna). Každopádne želáme MtriPovi GL&HF (aj mimo UT). :-)))

Fan liga 47

(odohraté: 86 %)

Od posledných správ o lige sa odohrali tieto zápasy:

Insite opäť beží!

Po dlhšom čase problémov s BU mirrormi sa opäť na Insite objavilo nejaké review – tentokrát na mapu DM-1on1-Painkiller od Moziho. Ak si dobre spomínate, mali sme ju aj v hotliste a objavila sa aj v našom Ako sa nám hralo. Nakoľko ide o kvalitný kúsok (hoci nie na súťažné hranie), dostal od Turns2Ashes až 8.5!

GIGA Grandslam: lauke tretí

GIGA Liga Grandslam mal dnes večer na programe malé finále, v ktorom sa stretli lauke a donnie. Lauke vyhral v dvoch mapách, ale vždy išlo o tesné výsledky – a navyše o výsledky s nie práve malým skóre (Ironic 16:15, Rankin 17:16), takže ak chcete vidieť pekné agresívne súboje, stiahnite si demá. Viac v článku na UnrealNorth.

Chystá sa 47 2on2 fan turnaj

Na 18. 12. 2005 sa chystá TDM 2on2 turnaj. Viac sa o ňom dozviete v samostatnom článku, ktorý sa čoskoro objaví aj na hlavnej stránke. :-)

Patch 3369 je vonku!

permalink

4. 12. 2005, Virgo47

21 mesiacov od vydania Unreal Tournament 2004 vychádza nový patch 3369, ktorý obsahuje všetky doterajšie patche. Ak vlastníte ECE, patch sa aplikuje ako posledný (t.j. tak ako 3355). Ak máte najsamopatchovanejšiu verziu, proste len aplikujete 3369 a máte vystarané. Patch vyšiel 2. 12. 2005 – na stránke unrealtournament.com nájdete oficiálne oznámenie aj so zoznamom zmien.
Verzia pre Windows aj Linux už je vonku, na Mac sa ešte čaká (je to otázka najbližších dní). Download linky nájdete v správe na BU. BeyondUnreal upravil aj stránku s UT2004 Essential Files.

Update 9. 12. 2005: 3369 už aj na e-Sports

Ak používate SafeGame, je nutné prejsť na verziu 101 Beta 7b, pri AntiTCC je zrejme nutné prejsť na poslednú betu verzie 119. Nový patch je momentálne úspešne rozbehaný na e-Sports.Sk serveri aj s novým SafeGamom (ten je ale bežne vypnutý, nebojte :-)). Čoskoro budú opatchované aj ST servery (ak nevzniknú nejaké protesty :-)).

Unreal Tournament má 6 rokov! ...a iné drobnosti

permalink

1. 12. 2005, Virgo47

Unreal Tournament oslávil šieste narodeniny

Včera (posledný novembrový deň, 30. 11. 2005) oslávil starý dobrý Unreal Tournament svoje šieste narodeniny. Je málo hier, ktoré sa ešte aj po tých rokoch hrajú, no UT medzi takéto hry patrí (hoci napr. taký Starcraft je ešte starší a hrá sa dokonca aj na veľmi vážnych podujatiach :-), čo už sa zase o UT povedať nedá). Dnes máme už tretí UT na scéne (áno, náš obľubený UT2004), preto sa pôvodný UT často značí UT99 alebo aj UT-GOTY – pričom prívlastok GOTY znamená Game Of the Year. Tento titul si hra vyslúžila u mnohých periodík toho času – a my vieme, že právom. :-) Kde inde napokon nájdete dva módy streľby, shock (a kombá :-)), bio a iné UT špecialitky? Komunita okolo starého UT je stále dosť živá, stále vznikajú nové mapy, ktoré pritom často vyzerajú nad pomery dobre (ako keby to ani nebol starý engine). Ostáva už len zaželať UT99 aj ostatným UTčkam (aj tým, ktoré prídu) taký úspech, aký malo na svojom začiatku. (Prípadne sa ten úspech môže stupňovať. :-)) GL&HF!

Nové porty na ST serveroch

Isto ste si už všimli nových serverov na Games ST Online: Kvetka, Sabina a Agnesa sa už tešia, kedy vám budú môcť poskytnúť svoje služby. :-) Chvíľu bežali na portoch, ktoré dnes už neplatia – nové porty sú už definitívne. Na spodok pravého pruhu som pridal zoznam všetkých rozumných UT2004 serverov na Slovensku, ktoré sú mi známe. Na všetkých serveroch pribudla Roughinery-FPS a Lea-ESWC2005. Pre vás je ale podstatné len to, že si máte do Favorites pridať tieto nové tri servery, ktoré sa od takej Zuzky líšia vlastne len portami: 7977, 8077 a 8177.

Slainchild vypustil Fixed Editions Mappack

Backspace a Solitude mapy zhadzovali dedicated servery – tento problém som riešil na BU fóre. Autor oboch máp evidentne dva dni nemal čo robiť, čoho výsledkom je Fixed Editions Mappack. Pack si môžete stiahnuť aj z 47 downloadov.
Tento mappack obsahuje pro úpravy/opravy troch retail máp: Rankin, Ironic a Roughinery (Slainchild bol strojcom aj Rough FPS verzie). Potešia nás veci ako zvuky výťahov na Rankin/Ironic aj pri vypnutom ambiente (toto bol môj sen!) a množstvo iných drobností, ktoré nemenia na mapách nič faktické, ale zvyšujú kvalitu competitive zážitku. :-)
Pri Backspace a Solitude siahol Slainchild aj k zmenám: rôzne výmeny zbraní a iné drobné doladenia – ale hlavne tieto mapy už nezhadzujú dedicated servery pod linuxom!
Na Custom Map turnaji sa budú hrať FE verzie Solitude a Backspace. Pozrite si teda drobné rozdiely oproti tomu, čo ste sa už nadrvili. :-)))
Mapy sa čoskoro objavia aj na ST serveroch – na e-Sports už sú. Je tu aj vysoká pravdepodobnosť, že FE verzie retail máp sa budú hrať aj v ďalšej lige. Isté je, že tento balík patrí do kategórie must have.

Nočné drobnosti

permalink

29. 11. 2005, Virgo47

Ako ste si isto všimli, Custom Map cup sa už dočkal vlastného článku. Okrem toho sme v starších novinkách spomenuli 2v2 turnaj – ten sa ale prekladá na 18. 12. 2005 (tiež nedeľa, čas ostáva 16:00).
Čo sa týka Backspace mapy: Slainchild odhalil problém, ktorý spôsobuje ten istý pád aj na Solitude, a onedlho vydá nové verzie máp. Zatiaľ sa teda ostáva u pôvodného plánu na Custom Map turnaj (Backspace, Solitude).

Fan liga 47

(odohraté: 83 %)

Všetkých 17 hráčov má odohratých viacej ako polovicu zápasov, takže tento počet je naozaj konečný – nikto ďalší nevypadáva. Počas komunikácie so Sickom (toho času v UK) som sa dozvedel, že by čoskoro mal mať k dispozícii net. Nakoľko nemá význam uzatvárať tabuľku skôr, ako sa uskutoční prípadný záverečný turnaj, nechávam aj na začiatku decembra priestor na dohratie zápasov (platí do odvolania :-)). Hitom tohto "kola" bol asi kľúčový zápas o tretie miesto: Grave vs. Virgo47, ktorý vyhral po trojmapovom boji prvý menovaný. Na nejaký čas sa odmlčal MartinXVI, ktorý je favoritom na druhé miesto.

In-real @ Košice/Fontána

V sobotu 27. 11. 2005 sa v košickom podniku Fontána (Claudius blahej pamäti) zišla maličká session Unrealistov v zložení Edward, Wingy a Virgo47. Po tom, čo sme sa opticky zhodnotili ("môže byť") sme sa pustili do ťažkých debát od tém rodinných až po Unreal Tournament (samozrejme!). Popilo sa pivko, zjedla sa nejaká roláda so zmrzlinou a zistili sme, že si vieme pokecať aj inde ako na IRC/ICQ. Fragy výnimočne žiadne nepadli. :-) Najbližšiu košickú návštevu si zrejme krátke zastavenie s miestnymi UT borcami nenechám ujsť.

UnrealNorth: Grandslam má za sebou štvrťfinále, Malignacy fragmovie

GIGA Liga Grandslam sa dostal už do semifinálovej fázy (začne sa hrať 1. 12.). Viac sa o doterajších výsledkoch môžete dočítať v článku na UN. Podobne v ďalšom článku UnrealNorth uvádza Movie: Malignacy. Opäť je tu movie od Cristala, takže je na čo pozerať – až na to, že movie trvá iba tri minúty. Všetky fragy sú od hráča Luxxiz a dôraz bol položený na headshoty. Niektoré ozaj stoja za to.

Oneill členom 47! ...a iné drobnosti

permalink

23. 11. 2005, Virgo47

Úvodom odkážem na článok na e-sports o Custom Map cupe, v ktorom priebežne dopĺňam registrovaných hráčov.

Fan liga 47

(odohraté: 78 %)

Budúcu stredu sa oficiálne končí ligová sezóna, pričom ostáva odohrať ešte asi vyše 25 zápasov. Napriek tomu už aj sonic315 trochu zabojoval, a tak snáď nebude vyradený a dojde iba na kontumácie. :-))) V ostatnom čase sa odohrali tieto zápasy:

Nový člen 47: Oneill_47

A je to tu! Po dlhšom čase sme obohatili zostavu o naozaj sľubného mladého hráča. Oneill sa v ostatom čase výrazne zlepšuje a stáva sa z neho rýchly hráč s veľmi slušnou muškou. Veríme, že sa nám ho podarí zapojiť aj do tímových aktivít (od 2v2 po 4v4 alebo ONS 3v3), čo by Fan klanu ako tímu výrazne pomohlo.

Problémy s mapou DM-1on1-Backspace

Po dlhšom pozorovaní je potvrdené, že z neznámych príčin nám táto mapa zhadzuje dedicated servery. Z tohto dôvodu som ju nechal stiahnuť z ST serverov, na e-sports.sk ostáva s tým, že keď server padne, do minúty bude čerstvo naštartovaný. :-))) Kvôli problému som už kontaktoval aj Slainchilda, hoci je otázne, či bude vedieť poradiť s problémom – mapa predsa nemá mať ako zhodiť server. ;-) V prípade, že sa problém nevyrieši v dohľadnej dobe, bude mapa Backspace na Custom Map turnaji nahradená staršou mapou toho istého autora DM-Campgrounds2005-SC1.

Sobotná dávka drobností

permalink

19. 11. 2005, Virgo47

Fan liga 47: ac3 a painkiller vonku

(odohraté: 73 %)

Na vlastnú žiadosť bol vyradený hráč ac3 a po zvážení som vyradil hráča painkiller, ktorý mal odohraté len dva zápasy. Tým sa percento odohratosti ligy zdvihlo zo 62 na 73 – super, nie? :-))) Žiadne nové zápasy pritom neboli od včera odohraté.

Giga Liga Grandslam – skupiny uzavreté

Napokon sa Hannibal na čele neudržal – jeho miesto zaujal na poslednú chvíľu donnie. Ten včera sériou štyroch výsledkov zaujal vedúce postavenie v rebríčku a bol posledným vybraným. Nie že by sa mi páčilo, že dva z týchto výsledkov boli kontumačné výhry nad Astz (Giga Liga umožňuje takto lacno "vyhrať" dva zápasy za dve hodiny, super ;-)), ale faktom je, že so všetkou parádou porazil včera aj tewica, aj Hannibala. Konečné rozdelenie do skupín môžete nájsť v článku na UnrealNorth.

47 podujatia: 1on1 Custom Map turnaj, 2on2 turnaj

V prvom rade spomeniem, že už aj na ST Online UT2004 serveroch sú nasledovné mapy: DM-1on1-Backspace, DM-1on1-Solitude, DM-1on1-Roughinery-FPS a DM-1on1-Lea_ESWC2k5. Po tomto skvelom ozname môžeme pokračovať v ďalších:
4. 12. 2005 sa bude konať 47 1on1 Custom Map fan turnaj. Pôjde o best-of-three double elimination duelový turnaj s povinnými dvomi mapami DM-1on1-Backspace a DM-1on1-Solitude. V prípade nerozhodného výsledku sa ako tretia bude hrať DM-1on1-Lea. Mapy si môžete stiahnúť z downloads adresára po jednej alebo aj ako balík (súbor customcup0512.zip obsahuje všetky tri UT2 súbory).
O týždeň neskôr – 11. 12. 2005 – sa bude konať 47 2on2 fan turnaj. Systém bude opäť best-of-three double elimination a hrať sa bude na mapách DM-Rankin, DM-Corrugation a DM-Antalus. Takže si pomaly hľadajte partnerov a vymýšľajte si stratégie na mapy. :-)
Prihlasovať na turnaje sa môžete už od tejto chvíľe, musíte byť samozrejme slovenský hráč. Mailujte na virgo47 -zavináč- gmail.com alebo ma kontaktujte na IRC/ICQ.

Piatkové drobnosti

permalink

18. 11. 2005, Virgo47

Fan liga 47

(odohraté: 62 %)

Do konca základnej časti sezóny ostáva menej než dva týždne. Hráči, ktorý odohrajú s malým počtom zápasov budú proste vyradení. Navyše nám Sick ušiel do UK a sezónu evidentne nedohrá (ale aj tak skončí ako jediný z hráčov bez jedinej skutočnej prehry). Wingy a Seth by mali zabrať, nech majú počet zápasov čo najbližší konečnému – venujte sa hlavne tým hráčom, ktorí majú väčší počet zápasov.

Otvorený list UT komunite

Asi každý z nás vie, aký je prístup skúsených hráčov k nováčikom v danej hre. Pri UT2004 je to o to markantnejšie, že UT2004 sa typicky neučí veľmi ľahko. Hráč TheSaint z klanu Flatliners napísal otvorený list UT komunite, v ktorom vyzýva hráčov ku komunikatívnejšiemu (a slušnému ;-)) správaniu. Faktom je, že nadávať niekomu stále do noobov a potom sa sťažovať na nedostatok dobrých hráčov hovorí samo za seba.

GIGA Grandslam aj s Backspacom

Chystá sa GIGA Grandslam (play-off štartuje 21. novembra – relevantný článok na UnrealNorth) a jedným z milých prekvapení je zaradenie DM-1on1-Backspace do map-poolu. Samozrejme sa ozvali aj nespokojné hlasy (veľa pro hráčov zmeny proste nevíta), ale mnohí hráči zmenu oceňujú. Ak vás zaujíma, kto už bol vybraný a kto je perspektívny, prečítajte si tento článok na UnrealNorth alebo sa rovno pozrite na výber hráčov na stránke Giga Ligy. Dnes sa výber uzatvorí – a ak ma oči neklamú, objaví sa v ňom aj Hannibal!

Polroka 47 stránky! ...a iné drobnosti

permalink

8. 11. 2005, Virgo47

Je to tak! Stránka Fan klanu 47 má dnes presne pol roka! Nemusím vari zdôrazňovať, že lepšiu UT2004 stránku na Slovensku stále nenájdete. :-) Tím v zložení Virgo47 a ... nojo, väčšinou som sám – no proste sa snažím, aby ste tu aspoň dvakrát za týždeň našli niečo pre svoje hladné UT2004 duše. Keď sa obzriem späť, tak za ten polrok som stihol stretnúť sicka, ktorý ma dostal na IRC a na e-sports.sk. Na IRC som potom stretol x ďalších super (aj menej super) ľudí – a hlavne som bol pri tom, keď sa naša slovenská UT2004 komunita zväčšila z tri a pol hráčov na... 20? Možno viac. :-) Proste super polrok. Teším sa na to, čo prinesie ten ďalší.
Okrem toho som rád, že máme nás smiešny klan, ktorý aspoň na noob scéne dosahuje isté výsledky. :-)

Fan liga 47: aj guru nás opúšťa

(odohraté: 58 %)

Pomaly začínajú odpadávať aj ďalší hráči, ktorí zisťujú, že popri rôznych CSkách nestíhajú poriadnu UT2004 ligu. :-) Takto nám včera odstúpil guru. Od posledných drobností sa inak hrala kopa zápasov:

Nová competitive mapa: DM-1on1-Backspace

22. 10. som upozorňoval na článok na UnrealNorth, v ktorom sa predstavovali rôzne vývojové verzie competitive máp od majstrov Slainchild a Soma (dúfam, že si odpustí jumppad k a100 :-)). No a prvý kúsok z tejto série je už tu – ide o mapu DM-1on1-Backspace (autor: Slainchild, info&download). Rôzne diskusie nájdete aj na BuF, aj na Atari fórach (linky vynechávam, kto chce, ten nájde) – podstatné je, že mapa vyzerá sľubne a ja ju idem prevetrať hneď, čo tieto novinky hodím na web. :-)

Fragmovie: DiGiTaL SpeeD

Celkom na záver vás už len bleskurýchle odkážem na americké fragmovie v rýchlom tempe DiGiTaL SpeeD. Buď si pozrite článok na UnrealNorth alebo rovno sťahujte z own-age. Nie je to síce UnrealNorth the movie, ale zase za pozretie snáď stojí. Aj keď ten hektický strih si mohli odpustiť. :-)

Sobotný prídel drobností

permalink

5. 11. 2005, Virgo47

Fan liga 47: Smoox nás opúšťa

(odohraté: 44 %)

Od posledných drobností sa hrali tieto zápasy:

V polovici ligy odstúpil doteraz dobre hrajúci sm_oOx – všetky jeho zápasy sa týmto stávajú neplatné. Bol tu aj druhý variant – dať tým, ktorí s ním nehrali, kontumačné výhry, ale to nie je celkom korektné voči tým, čo už s ním prehrali. Stornovať zápasy je z tohto pohľadu menšie zlo. V zozname zápasov sm_oOx ostáva naďalej, v tabuľkách sa ale po ňom zľahla zem.

Počet zápasov na jedného hráča tak klesol na 19 – najďalej k tomuto číslu majú painkiller a guru (po dva zápasy). Do konca sezóny ostáva 26 dní (aj s touto sobotou).

Reviews: UCMP2 na BU a DM-VMadness2004 na Insite

Na Insite vyšlo len jedno review pre UT2004, ktoré stojí za zmienku – a to na mapu DM-VMadness2004 (autor: Darkstar, review). Okrem toho ale na BeyondUnreal vyšlo niekoľkostranové review celého UCMP2, ktoré by ste si v prípade vašeho záujmu o tento balík isto mali prečítať. Záver je ale vlastne jasný – ak ste čo len trochu priaznivcom custom máp, UCMP2 je jasný must-have.

Nové mapy: DM-Anschar, DM-Cenotaph, DM-RuinsOfDecision, CTF-HellTemples

Od posledne spomenutých nových máp toho samozrejme vzniklo nemálo, ale na tomto mieste spomeniem štyri kúsky, ktoré vyzerajú zaujímavo. CTF-HellTemples (autor: Nikoderiko, info&download) je jednoduchá CTF mapa trochu podobná Bridge Of Fate. Tu je iba jeden mostík (kratší), mapa je určená pre 6 hráčov a oproti Bridge Of Fate reprezentujú základne isté kontrasty. Peklo vs. nebo, Quake vs. Unreal – má svoje muchy, ale celkom podarená mapa. :-)
DM-1on1-RuinsOfDecision (autor: MACE, info&download) vás prenesie (napriek 1on1 tagu spolu s ďalšími dvomi hráčmi by default) do zrúcaniny akéhosi mikrohrádočku. Mapa by aj mohla fungovať (aj keď je dosť stiesnená), lenže jej chýba istá hladkosť. Človek sa zasekáva o terén či zuby v stavbách, čo je dosť nepríjemné.
DM-Cenotaph (autor: yournan, info&download) predstavuje mapu s egyptskou témou a snehom k tomu. Jednoduchá mapa pre 2-4 hráčov (iba a50) od inak známeho tvorcu remakov starých UT máp – tentoraz prišiel s niečím vlastným.
A nakoniec to najkrajšie. Možno si spomínate (možno ste aj skúšali) na prekrásnu mapu v babylonskom štýle – CTF-Semiramis. Problém bol "iba" v tom, že na slabších strojoch bola prakticky nehrateľná (u mňa tak osmina retail FPS). Autor sa rozhodol použiť tému v menšej mape, a tak tu máme DM-Anschar (autor: Scarface, info&download). Vyzerá naozaj dobre a s polovicou retail FPS sa už aj dá hrať. Dve nádvoria, kopa krásneho vlastného obsahu, traja hráči by default. Ak ste neskúsili Semiramis, túto by ste skúsiť mohli.

inUnreal Trickjump Contest

V článku na UnrealNorth sa môžete dočítať, že víťazom súťaže o najlepšie trickjump video (vyhlásil nemecký server inUnreal) vyhral Electry. Okrem toho si môžete víťazné videjká aj stiahnuť (čo vám vrelo odporúčam, stojí to za to).

Nedeľné drobnosti

permalink

30. 10. 2005, Virgo47

Úvodom odkážem na e-sports.sk, kde je novinka o InvexCupe 2005 a review UnrelNorth the movie (výborné fragmovie od Cristala s veľa fragmi od hráčov z UnrealNorth komunity, 26. 10. bolo u nás v novinkách). Týmto som vybavil všetko okrem ligy:

Fan liga 47

(odohraté: 39 %)

Od posledných drobností sa hrali tieto zápasy:

Čelo tabuľky som vďaka viacerým zápasom zase sickovi zobral, na tretie miesto sa dotiahol Grave (MartinXVI má oproti nemu navyše zápas so sickom). Sme v polovici sezóny, teoreticky by mali mať hráči odohratých približne 10 zápasov (guru, painkiller, Seth a sonic315 by určite mali viac nasadiť :-)).

Nočný prídel drobností

permalink

26. 10. 2005, Virgo47

47 In-real @ Slovak Pub

V sobotu 22. 10. 2005 sa naživo stretol Fan klan 47 v kompletnom zložení a to dokonca aj s frajerkami či manželkami. Ak nerátam Rytierovu Maslenku, tak s nami boli ešte moja Sue, M|3Pova Cengalka a celú akciu okorenila Rangerova prítomnosť. Pojedlo sa, popilo (to hlavne) a zistili sme, že sa na seba vieme pozerať aj v reálnom svete. :-)

Naše partnerky sa miestami takmer predbiehali v predvádzaní svojich znalostí zo sveta UT2004 – či už išlo o slovenskú noob komunitu alebo dokonca priamo znalostí z prvej ruky (Cengalka mi už dala aj frag!). Väčšinu času sme sa ale rozprávali o normálnych ne-unreal (t.j. reálnych) veciach, nech to už znie akokoľvek neuveriteľne. Padlo mnoho pivných a broskenvodkových fragov, nejaké zemiakovoplackové kombá a náš klan z celej potýčky vyviazol bez akýchkoľvek zranení – lepší a silnejší ako kedykoľvek predtým. :-)))

Fan Liga 47

(odohraté: 34 %)

Od posledných drobností sa hrali tieto zápasy:

Okrem toho boli z ligy pre nečinnosť vyradení hráči Deratizer, quicky a Wolverine_FX, čím sa počet hráčov ustálil na 21 (samozrejme je stále otázne, či všetci budú mať plný počet zápasov, keď sa skončí sezóna).

UnrealNorth the movie

Po dlhšom zháňaní dem a ich následnom spracovávaní napokon uzrel svetlo sveta očakávaný UnrealNorth the movie, ktorý by mal prinášať naozaj len to najkvalitnejšie fragovanie spolu s dobrým spracovaním. Či tomu tak naozaj je, o tom sa môžete presvedčiť sami – v článku na UnrealNorth nájdete aj linku na download. Autorom videa je Cristal, ktorý sa už predviedol aj v CTLB videu – takže sa dá očakávať dobre odvedená práce.

Sobotná dávka drobností

permalink

22. 10. 2005, Virgo47

Fan Liga 47

(odohraté: 22 %)

Od posledných drobností sa hrali tieto zápasy:

Novinky na UnrealNorth

Stránka severskej komunity UnrealNorth je jednou z najlepších stránok venujúcich sa progamingu – a to nie len na severe. Pred pár dňami sa celý portál odel do nového hávu (verzia 2.0), ktorý mu určite sluší viac ako ten predchádzajúci.
Okrem toho na UN pribudol článok o troch nových pripravovaných competitive mapách od mapperov Slainchild a Soma. Ak si ich chcete vyskúšať v alfa verziách a prípadne k nim vzniesť aj nejaké pripomienky, bežte si ich stiahnúť (linky v článku).

Utorková dávka drobností

permalink

18. 10. 2005, Virgo47

Fan Liga 47

(odohraté: 19 %)

Obsadenie ligy sa v sobotu v noci uzavrelo na 24 hráčoch, čo je určite prekvapivo vysoké číslo. Do ligy sa stihli zapísať ešte painkiller. Liga sa už naozaj rozbehla, za posledné dni sa vždy hralo aspoň šesť zápasov, čo je ideálne tempo – vyjadrujem plnú spokojnosť. :-)))

Od posledných drobností v utorok boli odohraté tieto zápasy:

Na čele tabuľky je už opäť s][ck (po mojom krátkom pobyte na jeho mieste s viac zápasmi :-)). Doteraz bolo odohratých 52 zápasov z celkového počtu 276 (pri 24 ľuďoch). Najviac zápasov odohrala Maslenka47 (11). Objavili sa ďalšie tromapové boje. Mňa samotného prekvapila vyhratá Lea s MartinomXVI, Maslenka47 skomplikovala víťazstvo hráčovi M|3P_47 (tiež na Lei), Oneill vzdoroval Ater_Viperovi na Rankine a nakoniec painkiller dal Maslenku47 na mape Icetomb. Slušne sa do ligy uviedol Grave, ktorý mieri evidentne vysoko (špecialista najmä na Rankin) a ani yoyo nevstúpil do ligy zle, keď porazil johnyho.

Doteraz sú bez zápasu Deratizer, guru (má čosi rozohraté), Seth, quicky a Wolverine_FX. Dňa 22. 10. 2005 vyraďujem idlerov zo sezóny – termín sa blíži. :-)))

Nové mapy: DM-Horimono a AS-SGC_(v1)

Nové mapy len NAOZAJ rýchlo. Za pokus stojí DM pre 2–8 hráčov s japonským motívom DM-Horimono (autor: arkham, info&DL) a naozaj pútavo vyzerá AS-SGC_(v1) (autor: Killer909, diskusia&DL). Najmä my, fanúšikovia Stargate SG-1, si túto mapu nemôžeme nechať ujsť. :-)))

Lauke vyhral GGL DigitalLife UT2004 turnaj!

Nakoniec niečo z pro-sveta (hoci o pro-gamingu budem čím ďalej tým viac písať na e-sports a menej sem :-)). Nás Európanov musí tešiť, že naša UT scéna opäť preukázala svoju vyššiu kvalitu voči americkej. Hoci na finálovom GGL DigitalLife LAN podujatí boli iba štyria Európania, umiestnili sa všetci v prvej päťke. Vyhral Lauke (a odniesol si $4000), ktorý vo finále porazil DevilMC ($2500). V boji o tretie miesto vyhral dnes asi najlepší Američan CombatCarl ($1500) nad astz! ($1000). Piaty skončil kiLLu ($500).

Piatkové drobnosti

permalink

14. 10. 2005, Virgo47

Fan Liga 47

(odohraté: 11 %)

Dnes do ligy pribudol aj nový hráč quicky, ktorý asi bude patriť medzi tých lepších, a po ňom sa prihlásil yoyo, od ktorého nevieme, čo čakať. :-))) Pribudla aj diskusia k lige, keby ste mali nejaké otázky (hoci na IRC/ICQ/maili to je rýchlejšie – na diskusii to zase vidí každý). Naposledy sa riešila otázka originálnych CD kľúčov. Originálny CD kľúč potrebujete iba na servery, ktoré ho vyžadujú. Žiadny z ST/ES serverov ho nevyžaduje. Pre úplnosť zopakujem IP serverov:

Od posledných drobností v utorok boli odohraté tieto zápasy:

Na čele tabuľky sú s][ck a MartinXVI, ktorí zatiaľ neprehrali žiadny zápas (a do vzájomného zápasu asi ani neprehrajú :-)). Včerajšok s piatimi zápasmi mal také správne ligové tempo, zapojil sa aj nový hráč johny, ako aj do včera nečinný Rawen_svk. Doteraz bolo odohratých 26 zápasov z celkového počtu 231 (pri 22 ľuďoch). Najviac zápasov odohrala paradoxne "víkendová hráčka" Maslenka47 (9). Tá je okrem toho zodpovedná aj za prvú "trojsetovú" bitku v lige (s johnym).

Doteraz sú bez zápasu Deratizer, Grave, guru, sonic315 a Wolverine_FX. Dňa 22. 10. 2005 vyraďujem idlerov zo sezóny (t.j. tri týždne po štarte ligy a týždeň po poslednom termíne na registráciu).

Nové mapy: CTF-Divergence, CTF-Maul2005-CE a DM-Schreiber

Z pomerne veľkého kvanta máp som dnes vybral tri. Začnime deathmatch mapou DM-Schreiber, ktorú jej autor Yournan2000 nestihol dodať do UCMP2 (údajne). V diskusii je linka na D/L. Mapa trpela pár chybami, Yournan2000 ju už opravil, ale tuším ešte stále čosi na nej našli – tak uvidíme. :-)))
Okrem toho tu máme dve CTF mapy. Prvá CTF-Maul2005-CE je remakom retail mapy (autor: Strider, originál James Schmalz, download, diskusia) CTF-Maul. Ide o vylepšenú verziu s prívlastkom Competition Edition, takže je evidentne určená na vážne hranie.
Mapa CTF-Divergence (autor: Hazel.H, download, diskusia) je prerobená Jailbreak mapa vydaná pár týždňov dozadu (ten istý autor). Mapa vyzerá veľmi dobre – kus modernej architektúry visiacej vo vesmíre, pekné interiéry – vhodné od 8 do 16 hráčov. Túto si určite skúsim. :-)

Hlasovanie: WCG 2006 hry, Mapraider – mapy roku 2005

Ak chcete aj vy ovplyvniť, aké hry sa budú hrať na WCG 2006, utekajte hlasovať sem! :-))) V hlasovaní Selection for the WCG 2006 bohužiaľ musíte vybrať aj hry a platformy pre iné žánre než FPS (otravné!), ale to prežijete a nejak to natipujete (zvyšné hry som nepoznal, takže je to aj kontraproduktívne). Samozrejme sa očakáva voľba Unreal Tournament series pre platformu PC! :-)
Okrem toho nejaký ten týždeň beží hlasovanie o najlepších mapách za rok 2005 na portále mapraider.com. Hlasovať môžete do 31. októbra a môžete navrhnúť, koľko máp chcete. Neviem, ako to potom vyberajú, ale ja už som si svoje zahlasoval (a nechýbali tam také pecky ako Dinora, Churn z UCMP2 alebo CTF-Hydro64).

47 Liga má takmer 20 hráčov! ...a iné drobnosti

permalink

11. 10. 2005, Virgo47

Fan Liga 47

(odohraté: 9 %)

Stránka ligy bola obohatená o stránku so všetkými výsledkami v chronologickom poradí.
Naďalej sa v lige neudialo žiadne prekvapenie. V sobotu 8. 10. po posledných správach odohrali svoj zápas Maslenka47 a W1ngY(2:0 – Rankin 17:2, Ironic 14:2) a po polnoci (t.j. 9. 10.) sa potom stretli v napínavom súboji Edward01 a W1ngY(2:0 – Rankin 21:7, Ironic 11:10 v overtime). V nedeľu cez deň nasledoval zápas Ater_Vipera vs. ac3 (2:0 po mapách Roughinery 15:6 a Lea 14:5). Následne začal svoje zápasy vybavovať favorit ligy. Najprv som sa podujal prehrať ja – s][ck vs. Virgo47 (2:0 – Rankin 23:5, Lea 10:3). Nasledoval zápas s][ck vs. Maslenka47 (2:0 – Rankin 41:0, Ironic 51:0). Večer si potom Maslenka47 vylepšila skóre s hráčom Edward01 (2:0 – Rankin 14:5, Roughinery 8:5).
Včera som po príchode na byt našiel Rytiera, ako sa nadhadzuje na stoličke pri UT2004 – práve prebiehal ligový zápas sm_oOx vs. Rytier47 (2:0 – Rankin 39:3, Idoma 34:11). V ďalších dvoch zápasoch potom s][ck porazil najprv sm_oOxa (2:0 – Ironic 25:6, Rankin 30:5) a potom W1ngYho (2:0 – Ironic 53:2, Rankin 58:1 – túto uzavrel slovami: "Nič si z toho nerob, liečim si komplexy tam, kde nemám." :-)).
Dnes bol do situácie uvedený aj najčerstvejšie prihlásený ligista v zápase s][ck vs. Oneill (2:0 – Ironic 48:0, Rankin 47:0).
Okrem toho máme nové prírastky do Ligy: Deratizer, Grave, guru, HuKuS, sonic315 a Wolverine_FX (z ktorých mnohých sme ešte ani nevideli :-)). Všetci títo spolu s Rawen_svk ešte neodohrali žiadny zápas.

Pri takomto počte účastníkov bude samozrejme ďalšia sezóna už delená na skupiny a budú sa hrať asi dva zápasy s jedným súperom. Všetko toto sa vyjasní počas konsolidačného mesiaca (december 2005). Okrem toho upozorňujem, že počet predpokladaných zápasov v celej lige prekročí 200 a my sme doteraz odohrali 18. To je okolo 9 %. Nie je to problém (zatiaľ), máme veľa nových hráčov. Navyše každý si má strážiť len to svoje číslo, nemusíte celkové. :-)
Pribudlo ale jedno nové pravidlo, ktoré sa aplikuje v prípade, že na konci nebudú odohraté všetky zápasy. Pri uzatváraní tabuľky dostanú v chýbajúcich zápasoch kontumačnú výhru aktívnejší hráči – tí totiž za vzniknutú krízu väčšinou nemôžu. :-)

Insite: DM-1on1-Gnosis & CTF-Altract

Na Insite vyšli dve review. CTF-Altract sme už mali aj u nás v druhom Ako sa nám hralo. A hralo sa dobre – až na podpriemerné FPS. Na Insite mapa dostala zaslúžených 8. Naproti tomu pre mňa zatiaľ neznáma DM-1on1-Gnosis bola ohodnotená len na 6 bodov – ovšem s dodatkom, že za to môže viac jej vizáž než hrateľnosť, ktorá je údajne na úrovni. A ak to tvrdí Turns2Ashes, určite si ju niekedy vyskúšam. :-)

Sobotná dávka drobností

permalink

8. 10. 2005, Virgo47

Fan Liga 47

Liga sa nám veselo rozbehla v sérii ďalších zápasov, ktoré skončili zatiaľ všetky podľa očakávaní. :-) V utorok 4. 10. sm_oOx najprv porazil M|3P_47 (2:0 – Ironic 26:3, Rankin 39:1) a Virgo47 podobne porazil hráča Rytier47 (2:0 – Lea 22:–1, Ironic 30:0). V stredu 5. 10. odohrali svoj zápas Virgo47 a Maslenka47 (2:0 po mapách Roughinery 19:2 a Lea 27:0). Vo štvrtok si potom M|3P_47 vylepšíl kredit s hráčom Edward01 (2:0 – Rankin 22:0, Ironic 11:–3). Napokon dnes ráno odohrali zápas Virgo47 a Ater_Vipera (2:0 – Rankin 30:0, Lea 28:1) a po obede si to rozdali MartinXVI a Maslenka47 (2:0 – Rankin 30:0, Compressed 28:2). Podvečer potom víkendová hráčka Maslenka47 potom v napínavom súboji porazila hráča Ater_Vipera (2:0 – Rankin 10:7, Lea 8:5) a nasledoval súboj MartinXVI vs. Ater_Vipera (2:0 – Rankin 33:1, Ironic 31:1).
Liga je teda už v plnom prúde – bez zápasu sú už iba hráči ac3, Rawen_svk, s][ck a W1ngY.

Ak sa vám zdá, že v poslednej vete je meno navyše – máte pravdu! :-))) Dnes sa do ligy prihlásil s][ck, ktorý sa samozrejme stal najväčším favoritom (stávkový kurz 1,0 :-)).

Patch 3362 na obzore

Už dlho hrávame s 3355 – a ono to zase nie je také zlé. :-) Epic nám prináša (zatiaľ len v bete, čoskoro final) patch 3362, ktorý okrem iného má aj pár kontroverzných zmien. Napr. | v menách chcú nahrádzať za znak _ a shield gun už nebude mierniť zranenie od lávy (niektorí hráči trial assaultov sú najmä tou druhou správou nepríjemne zaskočení). Žeby sa opravil shield systém, to asi nehrozí. Objavuje sa ale kopa drobných fixov pre ONS. Podrobnejšie čítajte v článku na BU.

Prvé októbrové drobnosti

permalink

4. 10. 2005, Virgo47

UCMP2, Ballistic Weapons 1.1, výber z nových máp, Insite a 47 liga. Oneskorene pridávam aj pár správ z pro-gaming sveta.
Okrem toho vyšlo nové fragmovie Flash - Kings of the Impossible (článok na UnrealNorth).

Prvý zápas vo Fan Lige 47

Niekto to musel odštartovať, a tak sme sa v neskorý pondelkový večer stretli s Edwardom na prvom ligovom zápase. Začali sme Rankinom, kde ma na moje prekvapenie Edward trikrát zaskočil (dokonca prelial prvú krv!), aj keď nakoniec som ho zdolal 26:3. Mojou voľbou bola potom Roughinery, kde bol priebeh hladší (32:–1). Konečný výsledok: Virgo47 (2:0) Edward01
Týmto som otvoril tabuľku, ktorú si môžete pozrieť na ligovej stránke.

Ultimate Community Map Pack 2 a Ballistic Weapons 1.1 sú vonku!

Čo sme v piatok sľubovali, to sa stalo realitou v oboch prípadoch. UCMP tím vypustil do sveta svoj druhý mappack (download) ako aj sadu pozadí a obrázkov počas nahrávania máp (download). UCMP2 obsahuje 18 máp (AS, BR, CTF, DOM a VCTF).

Ballistic Weapons v1.10 síce opravuje pár chýb, ale ešte je len v beta-verzii. Ak jej chcete dať aj napriek tomu šancu, môžete sťahovať.

astz! a kiLLu idú na GGL do New Yorku

Ako píše Sick v správičke na UG, dvaja európski hráči sa zúčastnia na americkej LAN akcii GGL DigitalLife, na ktorej je pre UT2004 duelovú súťaž vyčlenených slušných $12000. astz! a kiLLu sa o ne pobijú s americkou špičkou a ja som naozaj zvedavý, ako to dopadne a ktorá scéna je naozaj lepšia (dúfam, že tá "naša" – európska :-)). Pridávam aj linku na GGL článok Astz! Surprises In Europe UT2004 DigitalLife Qualifier a ešte aj linku, kde je kompletný pavúk kvalifikácie.

luxxiz prvým škandinávskym 1on1 šampiónom

V článku na UnrealNorth (alebo aj v článku na UG) si môžete prečítať čo to o napínavom finále škandinávského duelového online šampionátu. Okrem toho som zistil, že UnrealNorth trochu šachovali so svojou stránkou (článoček) a všetky linky, čo doteraz obsahovali "www.scandinavianopen.net" už nefungujú – treba "scandinavianopen.net" nahradiť za "unrealnorth.com". Super ťah! Naozaj... idem prerábať linky, čo mám na 47 stránke. :-)

Insite review: DM-Covershore

Na Insite vyšlo po čase aj nejaké review a pozrelo sa na zúbok mape DM-Covershore (autor: GreenLoves, download). Ide o DM mapu situovanú na pobreží (trochu pripomína náladou ONS-Dinora). Autor sa predviedol už začiatkom roka v Bohemia Packu I (download), v ktorom mal tri mapy. BP nebol hráčmi prijatý príliš vrelo, nie len mne vadili príliš slabé FPS a gameplay slabší ako vzhľad máp. Podobné platí aj pre Covershore. Mapa má dost z-osy, je ale silno hitscan orientovaná a navyše tie FPS sú dosť slabé (a až tak veľká táto mapa nie je).
Okrem toho vyšli na Insite review DM-1on1-ZhuanXu a DM-Overload.
Aby toho nebolo málo, na Insite sa pod starým review na UCMP objavil v komentároch link, ktorý mi trochu zobral ilúzie o originálnosti mapy Derelict – posúďte sami.

Nové mapy: DM-VioletTendencies, DM-ForWhomTheBellTolls, DM-Turbine2004-TE

Na Nalicity sa objavila DM-VioletTendencies (autor: TheReal213, info&download). Ide o celkom peknú modernú industrial mapu s a100 a DD pre troch hráčov (by default). Estetike trochu škodí použitie podstavcov pre Keg pod zdravím.
Ďalej vyzerá celkom slušne mapa na štýl starého dobrého Gothic – DM-ForWhomTheBellTolls (autor: James "Axeman" Scott, UT originál od Peter "Clay" Nederlof, info&download). Nehľadiac na to, že keď som ju spustil, tak som zistil, že si ju zo starého UT pamätám! :-) Poteší aj na oko, pričom FPS sú s ohľadom na vzhľad mapy výborné.
Vyšla aj Tourney Edition starej klasiky DM-Turbine2004-TE. Ide o podarený remake s mierkou upravenou pre UT2004 a dokonca som našiel aj pohodenú laťku pre nejaký ten slope dodge. :-)

Piatkové drobnosti

permalink

30. 9. 2005, Virgo47

Nové mapy, nové mody... Insite mlčí. A nová liga! :-)))

Fan Liga 47 štartuje!

Chvíľu som váhal, ako zorganizovať nevážnu duelovú ligu, ale nakoniec som do toho vbehol po hlave a výsledok je tu! Zajtra (1. 10. 2005) sa otvára prvá sezóna Fan Ligy 47, v ktorej je už teraz zapísaných 10 hráčov! Pravda, poväčšinou ide o nižší skill, ale zapojiť práve týchto hráčov bola aj tak najväčšia motivácia.
Ešte stále sa môžete zapísať do sezóny 2005-IV – akcia potrvá do 10. 10. 2005. :-) GL&HF!

DM-Coldcity, ONS-VolcanoHigh, DM-Oppression

Skúsil som zistiť, koľko máp pribudlo za posledný týždeň len na najpopulárnejších portáloch – a bol som dramaticky prekvapený tým kvantom nového materiálu, čo UT2004 komunita chŕli. Samozrejme je otázna kvalita, ale tak to už musí byť. Ak chceme pár dobrých máp, treba kvantum priemerných a pár podpriemerných. :-)
Na úvod spomeniem drobný výber toho, čo by mohlo stáť za to – aj keď sa priznám, že tentoraz som žiadnu z nasledujúcich troch máp nestihol prevetrať. DM-Coldcity (N3oDoc, nalicity) trochu pripomína tiež čerstvú mapu DM-Mako a je podobne dobre prijatá v diskusii. DM-Oppression (Checkmate, nalicity) pripomína akýsi starý hrad s veľmi... fialovou atmosférou. :-) Je hodnotená slabšie, Checkmate skúsil vylepšiť svoju staršiu DM-Cerberus, ale či sa mu to podarilo, to nechám na vás. :-) Nakoniec je tu ONS-VolcanoHigh (djsilt, diskusia&DL, odporúčam ale rovno verziu 2, ktorá rieši najmä bot-pathing problémy). Mapa slušne vyzerá, navyše bola nejakú dobu betatestovaná na Titan 32p serveri, čo by malo byť plus. Vyžaduje ECE.

Okrem týchto máp sa na UnrealPlayground objavili nasledujúce kúsky: DM-FlightofDoom, ONS-Evergreen (zelenú mapu musím vyskúšať :-)), prerobená známa vec v podobe ONS-Torlan-Invitation-Final, VCTF-Ascendancy-ECE, As-Skaarjbattleshipv2, VCTF-CastleBreak, novinkou je aj včera recenzovaný DM-Sultanik (diskusia) a séria máp AS-Deek-čosi. Proste poriadny nášup.

Ballistic Weapons UT2004

Nie tak dávno vyšla verzia 1.00 pre UT2003 a verzia pre UT2004 na seba nenechala dlho čakať. Ide o jednoduchý mutator, ktorý zamení un-real zbrane za zbrane trochu viacej real. :-) Aby toho nebolo málo, je už ohlásená verzia 1.1, ktorá opravuje pár drobných chýb (napr. neviditeľná/priesvitná zbraň A73). Download linky nájdete na hlavnej stránke projektu.

Sobotné drobnosti

permalink

24. 9. 2005, Virgo47

DM-Soma-v2, DM-Mako, ONS-Maelstrom

Mapa plná vlastného obsahu (meshes, textúry) a navyše s FPS na úrovni retailu – to je DM-Mako (diskusia aj s DL linkami). V zásade ide len o dve väčšie miestnosti + nejaké chodby, ale mapa nevyzerá vôbec zle. Okrem DD má len jeden veľký štít, ale ten pridáva ku štítu vždy 100 maximálne do 150. Takže aj bez malého štítu sa môžete nabúchať naplno. :-)
Okrem toho vyšla druhá verzia mapy Soma – DM-Soma-v2 (diskusia a download). Prvú verziu som nehral, ale táto je napokon rovnaká – ide len o optimalizácie a podobné veci. Mapa je vlastne veľká trošku spletitá jaskyňa, ktorá má vlastný materiál a trochu vecí z TokaraForest. Skúste, aj keď mňa vyslovene nenadchla. :-)))
Napokon tu máme veľmi špecifickú ONS mapu ONS-Maelstrom (diskusia). Táto má medzi základňami sieť 23 nodov, ktoré navyše majú len polovicu HP (t.j. dvakrát tak rýchlo sa stavajú aj ničia), čoho výsledkom je zaujímavá a premenlivá hra. Na tejto mape sa o comeback probléme isto nedá hovoriť. :-)))

UCMP 2 ohlásený na túto jeseň

Ultimate Community MapPack patrí k tomu lepšiemu, čo vyšlo pre UT2004. Obsahuje dokonca pár naozaj podarených kúskov. :-))) Tešíme sa preto na ich druhý pack. Na stránke projektu nájdete screenshoty z pripravovaných máp a môžete si stiahnúť aj preview video.

Nočný prídel drobností

permalink

23. 9. 2005, Virgo47

Dnešný nočný prídel drobností bude výnimočne piatkový, lebo je už po polnoci. Máme za sebou poriadnu ONS pařbu, ale pred spaním treba napísať novinky, nie? Povinnosti sú niekedy hrozné. :-)))

CombatCarl končí

Účastník tohtoročného ESWC CombatCarl (v poslednom čase zrejme americká UT2004 jednotka) oznámil vo svojich dvadsiatich rokoch ukončenie hráčskej kariéry. O tomto jeho náhlom ťahu som napísal aj správičku na e-sports, ale lepšie asi urobíte, ak sa nasmerujete priamo na článok na GGL portále, ktorý nesie názov Out Of the Shadow Into Retirement.

Nová mapa: DM-Quetza

Mapper SamRo vydal na pohľad peknú a vraj aj dobrú duelovú mapu DM-Quetza (info a download). Na pohľad vyzerá lákavo a vo fóre sa páčila, takže ju isto čoskoro vyskúšame.

e-sports.sk UT2004 server beží!

Opäť začnem linkom na môj korešpondujúci článoček na e-sports. Moja spočiatku zúfalá snaha bola korunovaná totálnym úspechom, nakoľko som sa stal správcom UT2004 vyhradeného servera idefix.e-sports.sk, na ktorý sa s UT2004 dostanete cez IP 213.215.96.114 (štandardný port 7777 netreba uvádzať). Server je patchnutý na verziu 3355, beží na ňom UTComp 1.6a a okrem toho je mocne nadupaný mapami. :-) K pôvodnej ECE verzii pribudli nasledujúce mapy: DM-1on1-Lea, DM-1on1-Roughinery-FPS, DM-Campgrounds2004-G1E, DM-Campgrounds2005-SC1, DM-DE-Grendelkeep-RE, DM-Deck17-FPS, DM-Goose2k4 (tieto je možné stiahnúť v tzv. e-sports UT2004 mappacku), DM-1on1-Solitude, DM-UCMP-1on1-Derelict, DM-Crampage, kompletný výborný 1on1-pack, CBP1 a oba volumes CBP2. Z ONS máp bola pridaná navyše trojica ONS-Icarus, ONS-Aridoom a ONS-Ascendancy (naozaj po mne nechcite všetky linky :-)).

Ak by ste mali akékoľvek problémy alebo podnetné pripomienky, adresujte ich smelo na môj mail virgo-zavináč-gmail.com.

Zo života 47: Onslaught session

Tento večer sme na e-sports serveri naštartovali ONS a s M|3P_47 a Edwardom01 sme trénovali. Vlastne sa chystáme na hru s nejakou slovenskou bandou (chcú založiť ONS klan), ktorá hráva na českom verejnom Pařba serveri. Obe strany očakávajú, že tí druhí dostanú nakladačku. :-) S ohľadom na skutočnosť, že M|3P ešte ONS nehral, bolo treba aj štvrtého člena 47 zasvätiť aspoň do základov tohto herného typu. Onedlho sa k nám (na moje veľké prekvapenie) pridal Sick a potom aj Rytier47, takže sa z toho vyvinula už celkom dobrá ONS akcia.
Prípravu na súboj s ONS-pubbermi vnímam veľmi pozitívne. Prisľúbená účasť Sicka (ktorý bol napokon tiež veľkohubo vyzvaný a pripravovaný na rozfragovanie :-)) navyše nutne posilní rady nášho zmiešaného ONS tímu. Už sa na chlapcov z Pařby tešíme. :-)))

Sobotný prídel drobností

permalink

17. 9. 2005, Virgo47

Tak tento týždeň buď nemám čo robiť alebo musel byť aspoň jeden voľný deň navyše. Alebo oboje. :-)))

Gears Of War

Výnimočne dnes spomeniem aj inú hru ako UT2004. (Raz príde ten čas, kedy tu budeme mať nový UT – vtedy sa samozrejme začneme venovať tomu.) Medzičasom však roztáča svoju mašinériu iná hra, o ktorej sa už dlho hovorí – Gears Of War. Pominieme fakt, že má byť exluzívne pre Xbox360, nakoľko pre nás je dôležité, že to bude od Epicu reprezentatívna ukážka možností Unreal enginu 3. Začnime odkazom na článok písaný po našom. :-) Sick sa realizoval na ST Games portále vo svojom GOW preview.
Okrem toho sa objavilo v poslednom čase pár naozaj slušných videí z tejto hry. Rozhodne by nemal chýbať odkaz na trailer – ale miesto neho vás nasmerujem na GOW na BU. Na tejto stránke sú zhrnuté zaujímavé informácie a dole sú aj linky na trailer.
Ja pridám už len linku na stránku, kde je video z konferencie TGS2005, v ktorom Cliffy B. (s občasným japonským prekladom) ukazuje GOW v plnej paráde (neviem, ako účinná je streľba ponad hlavu z úkrytu – ale efektná je rozhodne!).

CTF-CannonFodder2

Ak viete, kto je Angel Mapper, tak možno viete, aké mapy sa dajú od nej očakávať (občas sa vraví, že pekné a málo hrateľné – čo ale nie vždy platí :-)). Isté je, že jej mapy oku ulahodia. Chcete skúsiť jej najnovšie dielko? Tu je download.

#ut2004.sk Newbie Cup #2 ohlásený

Tak a je to tu! Druhá inkarnácia turnaja pre začiatočníkov a mierne pokročilých (t.j. pre nás a pre väčšinu tých, čo toto čítajú :-)) už bola ohlásená na IRC. Ako aj predtým, utekajte na #ut2004.sk kanál v sieti irc.quakenet.org a vyzvedajte u Sicka alebo u mňa. Alebo si prečítajte topic, tam by to malo byť.
Ale aby som vás nenapínal do nepríčetna, prezradím vám, že sa bude hrať už budúci víkend.
Presná organizácia sa vykryštalizuje podľa počtu registrovaných hráčov. Opäť si užijete a zahráte bez toho, aby ste odchádzali príliš potupení. :-))) Od nás snáď pôjdeme všetci, takže snáď budú štyria hráči istí. :-)))

Pravidlá pre Fan Klan 47

Nakoľko sme veselý klan všetkým na smiech, nešpecifikoval som žiadne brutálne pravidlá. Nakoľko sa mi ale ozval ďalší záujemca o miesto v klane (čo je len dobré, som rád, že sa niekto chce pridať), dal som dokopy text pre tých, čo by radi vstúpili (no zatiaľ som to teda písal len kvôli jednému človeku :-)). Ide o to, aby aj napriek nevážnosti, mal náš klan aspoň nejakú úroveň. Prečítajte si podmienky na vstup.

Sviatočná kolekcia drobností

permalink

15. 9. 2005, Virgo47

Podobne ako v utorok, aj dnes to bude z rýchlika:

Postal Babes mutator

V utorokových nočných drobnostiach som zabudol na zaujímavý sexy mutator Postal Babes (správička na BU, download). Ide len o maličkú blbosť na konci hry, ktorá ale ulahodí oku (aj uchu :-)) a v mojom prípade ma dokonca donútila zdvihnúť na chvíľu Character Details na najvyššiu hodnotu. :-)))

Insite: DM-1on1-Lacrima a CTF-BraveNewWorld

Nové reviews na Insite vyšli hneď na ďalší deň po utorkových novinkách. Občas im to trvá, občas sa idú pretrhnúť. :-) Prvé review (reviewer: Homeslice) hodnotí potemnelú mapu s výbornou atmosférou DM-1on1-Lacrima (autor: VoodariuS). Druhé review (reviewer: Taleweaver) sa pozrelo na zúbok mape, ktorú sme mali už aj u nás – výbornej CTF-BraveNewWorld (autor: Chris "Jebidiah" Poole, náš článok). Obe mapy patria s prehľadom medzi to lepšie, čo v oblasti custom máp môžete nájsť. Obe sú výborné aj po vizuálnej stránka, aj po stránke hrateľnosti – prečítajte a vyskúšajte. :-)
Ak sa čudujete, prečo zrazu druhýkrát tesne po sebe ohlasujeme Insite reviews, tak je to preto, že review na tejto stránke sú proste super a navyše v tomto prípade išlo o samé dobré mapy. :-)

Nové mapy: DM-Soma a DM-Sirea v1.1

Isto sa tešíte aj na nejaké nové mapy – jedna sa objavila v testovacej verzii (ktorá bude finálna, ak sa nenájde nejaká vážna chyba). Volá sa DM-Soma od mapera Soma :-) – tu je diskusia aj s downloadom.
Okrem toho vyšla veľmi rýchlo po finálnej verzii DM-Sirea aj jej druhá edícia (v1.1, ako autor povedal, keď je čo vylepšiť, treba to spraviť čím prv). Stará linka už na BU downloadoch ani nie je a ja som ju pomenil aj všade na 47 stránke. Rovnako tak som pridal pár slov k tejto mape v poslednom Ako sa nám hralo.

Drobné zmeny na 47

Možno ste si všimli, že články aj novinky majú vpravo pod nadpisom permalinky – to pre prípad, že by mal niekto odvahu linkovať články z našej stránky, alebo keby ste si ich chceli uložiť do bookmarkov. Druhá zmena sa odohrala v pravom hot stĺpci – do hotliniek už nepôjdu mapy, len iné odkazy. Map HOT list totiž obsahuje už nie len mená máp, ale aj download linky.

Nočná kolekcia drobností

permalink

13. 9. 2005, Virgo47

Narovinu – nestalo sa toho zase tak veľmi veľa, hoci uhorková sezóna by už mohla byť za nami. :-))) A tak len skratkovito:

CTF-Canal

Mapa CTF-Canal vyšla vo finálnej verzii (autor: Eric 'Marsfyre' Berger, download). Ak máte radi oranžovú, určite si ju nenechajte ujsť. Na môj vkus miestami málo FPS, čoskoro sa k nej vrátim v mojom obvyklom "rýchlo mapu odsúďme!" štýle.

Dve review na Insite

Prvé review (od Turns2Ashes) sa venuje neskutočne krásnej mape CTF-Semiramis (autor: Toni 'scarface' Seifert). Druhé review (Taleweaver) sa venuje pre zmenu prvému maperskému počinu autora prvého review :-))) – mape DM-Crampage, ktorú sme už u nás spomínali. Semiramis je mapou hrateľnou len s najlepšími grafikami (ale inak hrateľnou celkom dobre a naozaj ide navyše o mapu neskutočne krásnu). Crampage je zase tesná duelová mapa, ktorá na malej ploche ponúka veľa zábavy.

d3IzY 1on1 turnaj

Cez víkend sa konal fun turnaj duelistov organizovaný českým hráčom d3IzY. Víťazstvo si odniesol známy to borec astz! (kvôli ktorému mám škótsku vlajku :-)) pred p\pAschley a skew. Podrobnejšie informácie ako aj odkaz na stránku môžete nájsť v článku na UnrealNorth.

M|3P členom 47! ...a ďalšie drobnosti

permalink

8. 9. 2005, Virgo47

M|3P sa stáva členom Fan Klanu

Oslovil nás cez diskusie a prejavil vážny záujem vstúpiť do nášho nevážneho klanu. Spravil za posledný čas slušné pokroky v pohybe a zrejme ašpiruje na druhého najlepšieho člena. :-) Takže – vitaj! :-)))

Naozaj kvalitné video a nová mapa DM-Anukhet

Na UnrealNorth v poslednom čase vychŕlili správ viac ako dosť – aj rôznych movie bolo nadštandardne. To posledné je ale fantastické! :-) Vo videu s názvom Men's Health (článok) sa (kykanoff) predviedol naozaj výbornou kamerou a dobrými efektami, ktorých ale nie je zbytočne veľa. Video pôsobí naozaj super, obraz je (asi aj vďaka kodeku 3ivx) vo výbornej kvalite a ... hlavne tá plynulá kamera ma dostala. Nejde vraj o typické fragmovie, napriek tomu sa mne osobne aj fragy veľmi páčili (kopa súbojov je vo vzduchu, super).

Mapa s egyptskou témou DM-Anukhet (autor: Alexandre, download) je určená pre dvoch až štyroch hráčov a obsahuje všetko, čo má správna mapa obsahovať. Občas dokonca aj nejaké pohodené šikmé dosky, čo je v egypte zaujímavé. :-) Boti (default 2 a vy) mapu ovládajú dosť dobre, takže aj tak si užijete. Mapa bola dobre prijatá aj na fórach a rozhodne sa k nej vrátim v nejakom "Ako sa nám hralo".

Turnaje – čo bolo a čo bude

Na UnrealNorth nájdete všeličo, ale dve udalosti (The Summit LAN a ENC) som zhrnul aj v článku na e-sports.sk. Ak vás zaujímajú ďalšie turnajové udalosti, ktoré sa chystajú, prečítajte si články o duel lige ESL 1on1 Premiership, lige pre celé klany ESL UT2004 Major League (MLU), severskej duel lige Scandinavian 1on1 Championships alebo o slušne dotovanom turnaji GGL Digitallife: $12,000 UT2004 1v1.

Okrem toho sa chystá ďalší Noob Cup zrejme o nejaké dva týždne, takže ostaňte s nami, či na IRC – alebo sledujte UG či e-sports.

Narodeninové drobnosti

permalink

6. 9. 2005, Virgo47

Dve kvalitné frag movies

Severania vypustili do sveta nové UT2004 videá – dve v rýchlom slede a obe vydarené. Prvé video, ktorého autorom je Lasen sa vracia k ESWC 2005. Movie má pod 7 minúť (cca 5 minút podstatnej akcie) a rekapituluje najmä finálový súboj winz vs. Falcon (ale nie len ten). Spracovanie je veľmi pekné, nakoľko ale ide o všetky fragy z finále, neuvidíte len samé pecky. To ale neuberá videu na atraktívnosti. Hudba je zvolená celkom vhodne, hoci ide len o typické CTF elektronické melódie.
Druhé fragmovie vypustil do sveta tewic. Má vyše 10 minút, obsahuje fragy 15 borcov a mnohé naozaj stoja za to (double killy jednou ranou LG, flykombá, air rakety). Techno hudba celú dobu mi ale pripadala dosť primitívna, synchronizácia tak občas strácala na kráse (ak si ju človek všimol). Efektov bolo podľa mňa zbytočne veľa (vznikali tak hluché miesta, alebo bolo naopak všetko príliš nasekané a trhané).
CTLB aj Status: Critical sa mi páčili ako celok viacej, ale napriek tomu: Obe videá ale rozhodne stoja za stiahnutie!

Nové mapy: ONS-PolarIceField a DM-Sirea

3. 9. 2005 na BU FileWorks pribudla Hointarova nová mapa ONS-PolarIceField a 5. 9. 2005 zase mapa od Cursed_Soul – DM-Sirea. Na obe mapy sa čoskoro pozrieme, každopádne v prípade druhej by malo ísť o naozaj peknú DM mapu (otázne ešte je, ako to je s hrateľnosťou). Onslaught prírastok som už preklepol a nebol som spokojný (boti na skilled boli otrasne hlúpi a ani layout mi nesadol). Podrobnosti pridám čoskoro, keďže život sa mi po dovolenke už vrátil do normálu. :-)))
Ale uvidím ešte, ako prežijem narodeninovú párty. :-)

Piatkový prídel drobností

permalink

2. 9. 2005, Virgo47

Killing Floor

Hororová total conversion pre UT2004 s názvom Killing Floor konečne vyšla posledný augustový deň. Sám som to zatiaľ nehral, ale traslo sa na to toľko ľudí, že to asi raz skúsim – hoci na horory príliš nie som.

BU: Koniec gametype deathmatchu a UT2007 update

Vo finálnom kole gametype súboja pomerne jasne vyhral Onslaught nad DM/TDM a Assaultom (výsledky). Zrejme podobne ako pri výhre Assaultu nad CTF minulý týždeň zafungovala jasná spojitosť medzi týmto gametypom a UT2004. Napokon ale o nič nejde – ja som tiež hlasoval za ONS a pritom hrám hlavne DM – paradox, nie? :-) Teraz prebieha hlasovanie Do you TAM? a drvivá väčšina je za TAM? WTF?. :-)))

Okrem toho bola obohatená UT2007 sekcia o podarenú about stránku.

(Team) Arena Master

No a na záver si povieme čo to o mode, ktorý údajne "zobral servery útokom". Team Arena Master je to, čo bežne stretnete na nete pod skratkou TAM (jo – to je to, o čom sa práve hlasuje na BU :-)). Pozrite si TAM stránku, prípadne priamo tam Downloads/Mods, kde sa môžete dozvedieť viac. V kocke: Ide o čosi na spôsob LMS (AM), ale s možnosťou hrať aj po tímoch (TAM). Hrá sa s jedným životom, ale na kolá. V prípade TAM vám hra trochu pripomenie princípom Counter Strike, aj keď – stále je to UT. :-) Sú veci, ktoré sa nezaprú. :-)

Drobnosti: GIGA, ONSPlus a iné

permalink

23. 8. 2005, Virgo47

ONSPlus mutator

V článku na BU bol ohlásený mutator ONSPlus vo verzii Beta 4 (Atari Forums thread, download beta4 buildu). Mutator rieši mnohé drobnosti, ktoré vám určite na ONS vadili. Už by ste nemali vystúpiť do priepasti; kedykoľvek si môžete vybrať stranu, kam vystúpite; lepšie rozdeľovanie bodov (egoisti už môžu linkovať :-)), atď. Super práca – dúfajme, že pre UT2007 to už bude v retail verzii. :-)

GIGA Liga Summer 2005 po finále:

UnrealNorth sa v článku venuje finále GIGA ligy. Nakoniec v nemeckom finále zvíťazil mouz.AOpen|kiLLu nad hráčom dRagonz.V7|seiM. (A toto je prvý článok, kde som použil vlajočky! :-))

BeyondUnreal Gametype Deathmatch

Hlasovanie sa dostal do posledného kola. AS nakoniec vyradil tesne CTF a momentálne je posledný v súboji s DM a ONS, ktorý vedie. Hlasujte na BU! :-)

CTF-Gralada na Insite

Insite pokračuje v sérii pozitívnych review zhodnotením mapy CTF-Gralada. To samozrejme nemohlo skončiť zle a mapa si odniesla skóre 8.5 (z desiatich). Linku som pridal aj do článku Ako sa nám hralo 2.

Nedeľný prídel drobností

permalink

21. 8. 2005, Virgo47

Pôvodne sobotný prídel vychádza až v nedeľu (proste som zaspal po ťažkej túre a rozpísaný článok musel počkať :-)). Okrem drobností sa v ňom pozrieme aj na pár máp, takže to bude také polovičné Ako sa nám hralo. Poďme na to!

DM-1on1-Solitude – nová competitive mapa?

Mapa DM-1on1-Solitude (autor: Slainchild, download, review) síce nie je celkom čerstvá, zato je čerstvé review na ňu (odporúčam prečítať, Turns2Ashes píše naozaj dobré review :-)). Slainchild sa pokúsil spraviť dobrú competitive mapu. Prvé, čo vás napadne pri pohľade na ňu, bude určite Ironic. :-) Graficky to je jasné na prvý pohľad, ale nie je to Ironic. Mapa je naozaj dobre premakaná, je vidieť, že nápad bol vyladený na BU fórach. Pekné slope dodge o šikmé rúry, výborný layout, maximálne dodržanie zásad pre competitive mapu – to všetko sa vyplatilo. Isté ale je, že mapa je určená na vážne hranie a je vidno, že tak bola od začiatku navrhovaná. Miestami je dokonca trochu strohá (graficky), vlastne nejde o prostredie, kde by bolo z detailov hneď jasné, kde sme. To skôr naozaj Liandri postavila arénu s jasným určením na tie top podujatia. :-) Podobne ako jej grafický vzor, aj Solitude je skôr svetlejšia – pre mňa priam ideálne svetlá.
V skratke: dvojpodlažná, výborný flow, trošku členitejšia ako Ironic, iná ako Ironic, dva štíty, ale aj DD pre neduelové hry. Výborná.

DM-1on1-Painkiller – tesná a hektická

Mapa je hekticky malá, hoci to nie je tak drsné ako pri mape Honor. V každom prípade je to malá a tesná mapa, ktorá vybehla do sveta teraz v piatok (autor: Mozi, download). Trojpodlažný industrial, a100, DD – žiadny a50. Pri malých mapách radšej oželiem DD (boti celkom dobre časujú DD a sú s ním nepríjemní). Hitscan je tu naozaj len na načatie súpera, žiadny aim fest sa tu nekoná, najkoľko mapa je dosť malá na to, aby flak a rakety boli dostatočne účinné. Veľký štít je v bočnej chodbe (žiadne riziko v dueli) úplne dole pri jump pade, DD je zase hore na vysunutej plošinke (boti k nemu takmer vždy používajú lift jump). Veľkosťou, hektickosťou aj umiestnením DD mi mapa trochu pripomína Trite, hoci téma je iná. Boti sa radi zaseknú pri jumppade (dookola poskakujú, dobré kombo im pomôže :-)).
Ťažko ju brať vážne kvôli rozmiestneniu predmetov (a ich voľbe – chýbajúci a50). Rovnako tak mi tú chýba trošku viac zdravia, ale aspoň má aj slabší hráč šancu po čase svojho súpera udolať. :-) Ako mapa pre zábavu plní svoj účel.

UT2007 sa opäť prezentuje

Na nemeckom Games Convention 2005 sa prezentoval Unreal Tournament 2007 vo veľkom štýle s Malcolmom, ktorý nás po nemecky previedol históriou cez súčasnosť až do budúcnosti – 100MB video sťahujte tu, kvalitnejšie výseky z neho môžete nájsť aj tu. Okrem toho sa v článku na IGN objavila možnosť, že UT2007 bude vonku v prvej polovici 2006. Možno dokonca púhe tri mesiace po Quake 4. Ťažko povedať, akou rýchlosťou sa teraz blíži Epic/DE ku cieľu. Väčšinou chodí UT do sveta "when it's ready", čo je pre nás hráčov napokon asi najlepšie. Dočkáme sa, len nech to stojí za to. :-)

Mierny redizajn stránky 47

Dlho som váhal, ako pridať na túto hlavnú stránku aj nejaké TOP informácie, ktoré by boli na očiach, neboli by nutne chronologicky odsúvané a samozrejme by neboli také veľké ako článočky. Vyriešil som to napokon klasicky pravým pruhom, ktorý sa objavuje len na hlavnej stránke (nechcel som, aby strašil vo všetkých článkoch, nakoľko už tu plní svoj účel). Dúfam, že vám táto zmena nebude príliš proti srsti. :-)))
Na stránke 47 momentálne vychádzajú články v zásade v nasledujúcom týždennom cykle:

Schéma je jasná, ale nie vždy to všetko stíham. Nedeľný článok chcem vydať vždy a päťkrát po sebe to už boli Noob Tricks – s výnimkou posledných dvoch týždňov (a ďalšie dve nedele tu tiež nebudem :-)). Potom má prioritu streda a aspoň jedny správičky. Pod dva príspevky za týždeň sme už dlho nešli. Verím, že kvalita aj objem minimálne ostane, ak sa náhodou nezvýši. :-)

Nočná kolekcia drobností

permalink

18. 8. 2005, Virgo47

mIRC klient pre slovenských hráčov UT2004

Sick pripravil mIRC klienta pre slovenských hráčov UT2004. Pýtate sa, čo to znamená a prečo to celé vlastne robí? Problém slovenskej komunity UT2004 je v prvom rade ten, že žiadna poriadna komunita nejestvuje – a to treba napraviť. Teraz dostalo k DSL balíkom od ST kopu ľudí UT2004 ako bonus, takže je tu potenciál, aby UT2004 bol v kurze. Ľudia ale nevedia, čo robiť a na koho sa obrátiť, ak chcú v UT2004 napredovať. Občas náhodou niekto zavíta aj na túto stránku, občas niekto zavíta na United Gaming alebo e-sports.sk. Tam všade je k dispozícii na stiahnutie mIRC klient pre #ut2004.skmIRC nastavený tak, aby sa začiatočníci bez problémov napojili na kanál #ut2004.sk na sieti irc.quakenet.org. Stačí vám len zmeniť nick name v Tools/Options/Connect.

#ut2004.sk Newbie Cup

V rámci masívnej propagácie UT2004 a kanálu #ut2004.sk sa bude konať aj #ut2004.sk Newbie Cup. Podmienky turnaja, čas jeho konania a ďalšie aktuálne informácie sa dozviete priamo na kanále (buď u mňa alebo priamo u veľkého organizátora Sicka). Rovnako tak je nutnosťou prítomnosť na kanále počas priebehu turnaja (tam sa bude všetko organizovať). Zaručene si aj úplní začiatočníci zahrajú určite viacej ako jednu hru (a tuším všetci budú aj v play-off :-)). Dúfam, že nám to skilleri nebudú kaziť – každopádne aj tak nie je čo vyhrať (ide proste čisto o Fun Cup :-)).

BeyondUnreal výcuc z rýchlika

V pondelok skončilo ďalšie kolo Gametype Deathmatch hlasovania. Onslaught jasne porazil Bombing Run a rozbehlo sa nové hlasovanie Assault vs. CTF, ktoré jednoznačne malo byť popravou assaultu. Zdá sa ale, že výnimočnosť assaultu v sérii UT vnesie do hlasovania trochu drámy. Práve teraz (štvrtok, 0:29 SELČ) má assault neuveriteľných 58 %! (Skoro mi oči vypadli. :-))
Okrem toho vyšiel na Insite review mapy DM-1on1-Solitude. Mapa má jasné ambície stať sa dobrou competitive mapou – predpoklady na to zrejme má, takže uvidíme, ako to dopadne (čoskoro sa na ňu pozrieme, čo som ju hral, vyzerá výborne :-)).

Sobotný prídel drobností

permalink

13. 8. 2005, Virgo47

CTF-Opposite – trochu iné CTF :-)

Dnes vyšla naozaj originálna CTF mapa CTF-Opposite (autor: Oscar 'G.Lecter' Crego, download). Myslím, že pri pohľade na screen shot je každému jasné, že v mape bude nejaká zrada. :-) Červená šípka ukazuje na rám steny, ktorá sa objaví, až keď sa k nej priblížite – a aj to len vo vašom okolí. Inak sa dá cez túto "stenu" strieľať (translokátor nie), takže celá hra nadobúda trochu iný rozmer. Tých stien je na stredne veľkej päťpodlažnej mape viac (ešte jednu som vybodkoval) a možno sa budete pri ich objavovaní sa strhávať ako ja. :-)

Boti mapu ako tak vedia, aj na layout by sa dalo zvyknúť – u mňa ale opäť boli veľmi zlé FPS (často aj červené čísla). Dosť ma to mrzí, mapa je pre mňa týmto tak trochu nehrateľná. Je to škoda, lebo inak ide o podarenú mapu – navyše naozaj originálnu (nerátam textúry – to je čistý Rankin :-)).

In-real @ Nitra

Z piatka na sobotu sa ťahala výborná akcia v zostave Sick, Smoox, Virgo plus frajerky a jeden ne-UT pár. Sickovo "rakenról" sa ozývalo takmer neustále a aj som pochopil, prečo je tak ťažké ho odfotiť s normálnymi rukami. :-))) UT2004 nebol tak celkom témou dňa, napriek tomu bolo o čom rozprávať. Podaktorí sa rozbili ako drevotriesky (napr. ja určite), ale v sobotu sme to vychodili (hrad, mesto).

Pre veľký úspech sa plánuje (bližšie neplánované) opakovanie. :-) No a fotka? Ako vidíte, aj mňa naučili, čo s rukami. :-)

Ubezpečenie: Na celej akcii nebol nikto zabitý a jednoznačne chýbali fly kombá. Nitriansky hrad bol (po odstránení zábradlia z ochodzí) preklasifikovaný na dobrú DM mapu.

UT2004 NasHe & d3IzY Cup #1

Na záver už len krátko výsledky z fan turnaja (10-11. 8. 2005). Niektorí hráči zvučnejších mien sa napokon nedostavili, ale tí čo sa dostavili, jasne bodovali. V dramatickom finále po troch mapách porazil Nór rmzs českého hráča Hannibala. Konečné poradie:

Nočná kolekcia drobností

permalink

11. 8. 2005, Virgo47

Beyond Unreal

Prvá vec – celý včerajší deň sa na BU nedialo nič. A dnes zrazu nový Look&Feel! :-) Mrknite sa na Beyond Unreal a posúďte, či je to zmena k lepšiemu. :-) Nemám rád zmeny, ale táto mi nevadí (čo je skoro ako pochvala :-)). Okrem toho priložím linku na súhrn reviews, ktoré vyšli na BU za posledné dva týždne.

Unreal Tournament na e-sports.sk opäť žije

Trochu samoľúbou novinkou je potom oživenie UT sekcie na e-sports.sk. :-))) Sick ma nakoniec ukecal a začal som tam prispievať. Niektoré články teda budú vychádzať aj tam (a tu možno potom s miernym oneskorením), aj keď netreba sa báť, že by som Noob Tricks migroval na taký vážny server ako E-Sports. :-)

V súvislosti s oživením UT na e-sports bol znovu naštartovaný aj tamojší UT server (len DM mapy, gametype zmena len ako admin :-)) – jeho IP je 213.215.96.114:7777. Uvidíme, či bude aspoň tak populárny, ako sú Zuzana a Kristína na Games ST Online. :-))) Upgrade UTCompu a prípadný patch sa porieši, ak to bude potrebné (hodilo by sa, je tam UTComp 1.5 a patch 3339).

UT2004 NasHe & d3IzY Cup #1

Záverom ešte správa, ktorá je aktuálna už len spolovice: Včera a dnes (10-11. 8. 2005) sa hrá/hral for fun turnaj UT2004 NasHe & d3IzY Cup #1. Zišli sa na ňom aj borci zvučných mien – pozrite stránku (hoci je strašná). :-)))

Tri mesiace na poli UT webov! :-)

permalink

8. 8. 2005, Virgo47

Sám som tomu neveril, ale tento web vznikol už pred tromi mesiacmi. Na jeho dizajne sa výrazne podieľala aj Maslenka a vlastne okrem dizajnu a pár jednoduchých funkcií (diskusie? :-)) tu nič nie je. Ah, zabudol som na to najdôležitejšie – obsah! :-) Všetko sa to začalo sprievodcom, ale tomu sa venujem menej, než by som mal – čo som nedávno naprával článkom o aime (paradox, že práve ja píšem o aime :-)). Prvá správa na index stránke sa objavila 11. 6. 2005 (o CTF-Gralada, Air Buccaneers 1.6 a mappacku UT Classics2k4 číslo 2), prvý dlhší príspevok potom 3. 7. 2005 (kvalitné mapy podľa Gameampu). Dnes sú príspevky aj správičky dlhšie, častejšie – proste sa idem strhať, lebo ma to baví (a netuším, čo sa stane, keď ma to baviť prestane, nakoľko sa desím reálneho odhadu, že to tu nik nečíta :-)).

Za tie tri mesiace som tu myslím nazbieral slušné kvantum zaujímavých informácií, ktoré som sa snažil podávať v rozumných množstvách (Noob Tricks je asi moja najobľúbenejšia séria článkov :-)). Za tie tri mesiace som strhal pár AS máp, ocenil pár dobrých máp (CTF-Hydro64 rules) a pridal kopu krátkych správ. Počas tých troch mesiacov ma Sick zatiahol do slovenskej Unreal komunity (pojem "slovenská UT komunita" je sám o sebe tak trochu unreal :-)), odtrhol som sa kvalitatívne trochu od svojich 47 kolegov a zatiaľ som sa nedotiahol na tých kolegov, čo bežne idlia na #ut2004.sk kanále v sieti irc.quakenet.org. (Ak tam ešte niekto, kto to s UT myslí vážne, nechodí, tak to berte ako apel – už aj vás tam chceme vidieť! :-))

Najväčším úspechom je údajný čitateľský záujem členov 47, niekoľko pochvál ľudí z kanálu (IRC myslím :-)) a vrcholom bolo objavenie sa linky na 47 stránku v téme IRC kanálu (díky Sick :-)). Však viete, človek žije z pochvál (aspoň chvíľu to ide :-)). No a aby som sa vám trochu priblížil, aby ste vo mne nevideli iba nick Virgo47, ale aj človeka, rozhodol som sa pridať k článku aj fotku, ako práve pracujem na stránke 47. :-)

Sobotný prídel drobností

permalink

6. 8. 2005, Virgo47

Na začiatku tohto týždňa nemal život žiadny zmysel – stránky Beyond Unreal boli dole kvôli zneužitiu slabiny v skriptoch na jednom z ich podsajtov. Kvôli tomu aj posunuli o celý týždeň vyhodnotenie druhého kola Gametype Deathmatch hlasovania, hoci to jasne vyhrá Assault. :-)

Ide síce o drobnosť staršiu ako týždeň, ale nevšimol som si skôr, že Sick v článku na UG (download je tiež tam) zhodnotil ďalší frag movie s názvom Status: Critical. Toto video možno nedosahuje niektorých kvalít a učesanosti CTLB videa, ale niektoré fragy sa mi tu páčili možno viac – hlavne trickjump na Campgrounds k a100 (v zajtrajších Noob Tricks sa k nemu vrátim :-)) alebo zabitie dvoch súperov jednou ranou LG(!) pri DD na Rankine. Každopádne odporúčam stiahnúť – stojí to za to.

Poslednou drobnosťou je demo mapa Goatswood (download). Nie je určená na hranie (hoci je tam aj "hrateľná verzia", kde sa napr. nehýbe voda), ale hlavne na pozeranie (to je tá väčšia verzia bez zbraní). A že je naozaj na čo sa pozerať, spravil som vám pár záberov (najvyššie detaily u mňa tŕpli pod 10 FPS :-)). Úžasné textúry (seno, tráva), pekné prostredie, proste nádhera!

3. ST Games Unreal Tournament 2004 turnaj

permalink

1. 8. 2005, Virgo47

ST Games portál hostoval tento víkend 3. turnaj UT2004. Teoreticky sa zišlo 33 borcov, ale niektorí neodohrali ani jeden zápas. Na turnaji boli zastúpení nie len Slováci a samozrejme Česi, ale aj nejaký ten Poliak (ortho) sa našiel (no ten tiež nakoniec nenastúpil ;-)). V sobotu sa odohrali skupiny, ktoré nepriniesli žiadne prekvapenia okrem jediného – a tým bol borec s nickom Xena. :-)

Nedeľné play-off bolo poznačené ďalšími kontumáciami – Sova odstúpil z turnaja po krátkej hre s Xenom (a asi kvôli teplu sa mu už ďalej hrať ani nechcelo :-)) a Gazer sa vôbec nedostavil. Títo dvaja sa potom "stretli" aj v LB, z čoho vyťažil Keeper naozaj ľahký postup do najlepšej štvorky. V predposlednom zápase LB vyhral Xena nad Keeperom, čím sa rozhodlo o štvrtom mieste. WB finále sa stretli dsN a Hannibal, pričom po tuhom boji vyhral v závere tretieho zápasu Hannibal. Nasledoval posledný zápas LB: Xena vs. dsN. V tomto čase už boli všetci presvedčení, že Xena nie je nik iný ako Mikake (do jedného zápasu dokonca nastúpil omylom najprv s týmto nickom :-)). Každopádne dsN ho porazil a tak sa vrátil do bojov o zlato s Hannibalom. Vo finále aj Hannibala porazil, no nakoľko ten mal výhodu víťaza WB (právo na jednu prehru), hralo sa ešte raz. Tretí duel týchto borcov skončil ale opäť v neprospech Hannibala, ktorý tak na treťom ST turnaji miesto zlata ukoristil druhú priečku. Po dramatickom závere (obe finále sa mimochodom hrali nakoniec až v pondelok okolo obeda) teda českí hráči obsadili všetky prvé miesta:

Zhodnotenie turnaja napísal samozrejme aj Sick, ktorý sa zaslúžil o hladký priebeh (a ťažko mohol zabrániť všetkým odstúpeniam :-)).

P.S.: Na turnaji som sa zúčastnil aj ja a samozrejme som nevyhral jediný zápas. Ale jednu hru som vyhrať dokázal. Bola to Lea a súper ju ešte nehral (zrejme ju ale poznal, nakoľko sa dosť orientoval). Mal som teda vlastne istú výhodu, každopádne pre mňa to bola zatiaľ najlepšia hra v kariére. Dosť mi zrejme pomohlo aj video, ktoré som si zhodou okolností v piatok stiahol: semifinále ESWC, Falcon vs. Lauke, rozhodujúci zápas práve na mape Lea.

UT2004 na ESWC 2005

permalink

8. 7. 2005, Virgo47

Nechajte sa vtiahnúť do komunity! :-) Nie som dnes oveľa lepší hráč ako pred tromi dňami, ale už viem, čoho sú tí výborní schopní. Začalo to tým, že sme sa išli zahrať na games.stonline.sk server Zuzana (213.81.152.206:7777) a tam nás prevetral Sick a zatiahol nás aj na irc.quakenet.org a tam na kanál #ut2004.sk.

Aby sme sa ale dostali k tomu podstatnému, čo sa dnes deje. Dnes sa hrá (alebo asi skôr už hralo, keď to čítaš) finále v UT2004 na ESCW 2005. Vrelo odporúčam stiahnúť demá zo zápasov buď tu (kým sú top) alebo tu. Budete potrebovať CompaMut0_3.u a LockRolloff.u, ktoré nájdete tu a proste ich dáte do svojho System adresára. Tu máte aj pre ESWC upravenú DM-1on1-Lea_ESWC2k5 mapu. Roughinery-FPS stiahnete bez problémov aj na FileWorks/Beyond.

Výsledky a relevantné články sledujte napríklad na UnitedGaming.sk, na ESWC coverage na Global Gaming Leauge alebo priamo na ESWC stránke.

Za linky ďakujem aj maníkom z #ut2004.sk: Sova, SICK a [mikake].

Úplne mimo hlavnú tému by som rád upozornil na novú linku, ku ktorej som sa dnes dopátral. UT2004 na piramid.cz je pekný materiál venujúci sa UT2004 aj s po česky písaným sprievodcom. Obsahuje pekne opísaný Timing ako aj návod na trénovanie mierenia Aimtrain.

Ranger hrá a štatistiky bežia!

permalink

3. 7. 2005, Virgo47

No čo dodať? Uvidíme, ako rýchlo sa Ranger adaptuje na UT2004. :-))) A čo sa štatistík týka... no bolo na čase! :-) (Nešli približne od 3. mája 2005.)

47 objavuje UTComp mutator :-)

permalink

26. 6. 2005, Virgo47

Dnes sme si zahrali s Rytierom prvú hru, ktorú som hostoval s UTComp mutatorom (samozrejme najnovším 16a). Objavovali sme, čo sa dá, a ja som vymýšľal, ako ho využijeme. Nakoniec sa mi zapáčilo štandardné nastavenie. Brightskins, hitsounds, zapnutý warmup. Vec, ktorá sa mi na mutatore veľmi páči, je zjednodušené hlasovanie za iný typ hry (disciplínu).

Sťahujte tu a hostujte s mutatorom. :-)))

Odporúčam nechať si ukladať screenshoty z konca hry, ako aj zmeniť v súbore UT2004.ini nastavenie EndTimeDelay zo štyroch sekúnd hoci aj na 70 (je to čas na hlasovanie, skôr ako zmiznú výsledky z odohratej partie a reštartne sa znovu mapa) a VotingTimeLimit podľa uváženia.

CTF-Gralada je vonku

permalink

11. 6. 2005, Virgo47

CTF-Gralada bola spolu s novou verziou total conversion Air Buccaneers 1.6 témou tohto týždňa na mojom obľúbenom serveri Beyond Unreal. Bukanierov som vyskúšal prvýkrát. Po chvíľke som to aj pochopil. :-) Zaujalo ma to viac ako napr. Red Orchestra, lebo to je niečo dramaticky inšie než klasický UT2004.

Podstatná je teraz ale CTF-Gralada, ktorú som trošku prevetral s botmi. Mapa bola nejakú dobu betatestovaná, čo jej zrejme dosť pomohlo. Ja som bol veľmi spokojný aj s cestami medzi bázami, aj s FPS (a na mojom nie práve silnom stroji to veru viem posúdiť :-)). Uvidíme, kedy budú prvé in-depth recenzie (už sa teším na Insite).

Aby toho nebolo málo, Yournan vypustil von druhý balík klasických máp z UT. UT Classics2k4 2 re-make map pack ale zatiaľ (viď príspevky v diskusii) obsahuje pár chýb, ktoré ale autor plánuje opraviť a vydať mapy po jednej. Najmä na prerábku DM-Agony sa teším (viď prvý obrázok s presklenými oknami). DM-Agony (DS Remix) je iný remake (starší) a na okná sa chlapík vybodol. :-))) Ale inak aj ten stojí za hru.

Be RED or BLUE – 47'll kill you!